AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın’dan muhalefet partilerine çağrı: Kürtleri sorun olarak görmekten vazgeçin artık

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aylık gündem değerlendirme toplantısında yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, CHP’nin son günlerdeki  “Kürt sorunu”  söylemini ciddiyetsiz ve samimiyetsiz bulduklarını dile getirerek, Türkiye’de Kürtlere yapılan bütün kötülüklerin sebebi olan bir zihniyetten umut beklenmemesi gerektiğini söyledi. Kürtlerin temel hak ve hürriyetlerinin sağlanmasıyla ilgili en büyük devrimin AK Parti tarafından yapıldığını kaydeden Aydın,” Kürtleri, bir sorunun kaynağı olarak göstermeye çalışmak; Kürtlere yapılabilecek en büyük kötülüktür. Diyarbakır’dan, tüm muhalefet partilerine, siyasi aktörlere ve siyaset bilimcilere çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen artık Kürtleri “Sorun” olarak görmekten vazgeçin” dedi

 

YENİGÜN HABER – AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partinin kurmayları tarafından son günlerde dile getirilen “Kürt sorunu” söylemine tepki gösterdi. Partisinin il binasında aylık değerlendirme toplantısı için basın mensuplarıyla bir araya gelen Aydın, CHP’nin Kürtlere en büyük kötülüğü yapan zihniyetin temsilcisi olduğunu, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise bu zülme son vererek Kürtlerin temel hak ve hürriyetleriyle ilgili devrim yapan taraf olduğunu kaydetti

‘AK Parti Kürtlerle ilgili onlarca açılımı yapan bir siyasi harekettir’

Aydın, “Son zamanların en büyük siyasi gündemlerinden biri, CHP üzerinden başlatılan Kürt Sorunu söylemi ve çözüm noktası arayışı oldu. Bu kapsamda CHP ile HDP’li siyasi aktörler arasında muhataplık beyanları son zamanlarda kamuoyunda önemli bir tartışma konusu oldu. Hatırlatmak isteriz ki AK Parti, bugüne kadar OHAL’in kaldırılmasından Kürtçe devlet televizyonu kanalına, Kürtçe isimlerin kimliklerde kullanılmasından Cezaevlerinde Kürtçe konuşma özgürlüğüne kadar her biri devrim niteliğinde Kürtlerle ilgili onlarca açılımı yapan bir siyasi harekettir. AK Parti kurulmadan önce 70 yıllık CHP zihniyeti hakimiyeti boyunca; kimi zaman ötekileştirilen kimi zaman hiçleştirilen Kürt vatandaşlarımıza karşı yapılan haksızlıkları ortadan kaldıran, AK Parti iktidarları ve ötesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. AK Parti İki binli yıllara kadar Kürtlerle ilgili süre gelen bunca haksızlığı birer birer ortadan kaldırırken, Analarının ak sütü gibi helal olan bunca haklarını birer birer kullanmalarını sağlarken en büyük muhalefetliği ve karşıtlığı da bizatihi CHP’nin kendisinden çekmiştir. AK Parti Kürtlerle ilgili bütün devrimleri CHP ile mücadele ederek ve en doğru ifadesiyle CHP’ye rağmen yapmıştır. Ak Parti’nin Kürtler için attığı her adımın karşısında hiddetle ve ahlaksızca duran, bütün değişiklikleri yargıya taşıyıp mahkeme mahkeme dolaşarak iptal etmeye çalışan CHP zihniyetinin, bugün sırf Kürtlerin oylarını alabilmek için Kürt meselesi konusundaki söylemlerini hayretle ve ibretle izlemekteyiz’’ dedi.

“Kürtler değil, sorun olan CHP zihniyetidir”

“CHP, HDP’nin içinde kümelenmiş tatlı su solcularının desteği ile Kürtlerin oylarını alabileceğini zannetmektedir. Bu kapsamdaki son çalışması da Kürt sorunu söylemini yaygınlaştırmaya çalışmak olmuştur. “ diyerek sözlerine devam eden Aydın, Kürtleri bir sorun olarak görmenin yanlış ve tehlikeli bir yaklaşım olduğunun altını çizdi. Aydın sözlerine şu şekilde devam etti;

“Oysa Kürtleri, bir sorunun kaynağı olarak göstermeye çalışmak; Kürtlere yapılabilecek en büyük kötülüktür. Buradan Diyarbakır’dan, tüm muhalefet partilerine, siyasi aktörlere ve siyaset bilimcilere çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen artık Kürtleri “Sorun” olarak görmekten vazgeçin. Kürtler; CHP’nin bu Ülke için ve dahası Kürtler için olumlu hiçbir projesinin, vizyonunun ve hedefinin olmadığını bilecek kadar feraset sahibidirler. Kürtler çok iyi biliyorlar ki CHP’nin iktidara geleceği bir Türkiye’de ilk iş olarak Kürtçe yeniden bilinmeyen dil olur, Okullarda yine And okunur, Kürtçe televizyonlar kapatılır, Kürtçe müzikler yasaklanır. Bu yüzden çok iyi biliyoruz ki; CHP’nin ve zihniyetinin, bu topraklardaki tüm kötülüklerin anası olduğunu Kürtler unutmadılar ve unutmayacaklardır. Bu Ülkede Kürt sorunu veya kürt meselesi gibi kavramlarla asıl yapılmak istenen algı çalışması, Kürtleri “Sorun”un kaynağı olarak göstermeye çalışmaktır. Bu yüzden Ülkede “sorun” aranacaksa öncelikle en başta; basiretsiz, beceriksiz, yüzsüz ve kalitesiz muhalefet sorununa eğilmemiz gerekmektedir.”

“Diyarbakır’a ciddi eğitim yatırımları yapılıyor”

Basın mensuplarının kent gündemine ilişkin sorularını da cevaplandıran AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, eğitim ve sanayileşme konularındaki yatırımları da değerlendirdi. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in Diyarbakır’a gelişinde eğitimle ilgili müjdeler verdiğine değinen Aydın, “Sayın Bakanımızın başkanlığında yapılan Eğitim Öğretim Koordinasyon toplantısı sonrasında ilimizdeki bir çok ilçede yeni ve nitelikli okullar ve yerleşkeler için adımlar atılmaya başlandı. Bu yatırım planlamalarının hayata geçirilmesi ile çok daha nitelikli bir Eğitim altyapısına kavuşacağımıza inanıyoruz. Bu buluşmamız vesilesiyle; Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e Diyarbakır’ımıza verdiği önem ve başlatmış olduğu eğitim projeleri için bir Diyarbakırlı olarak teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“Diyarbakır, işsizlik sorununu bu yatırımlarla aşacak”

AK Parti iktidarının bölgenin sosyo-ekonomik gelişimine büyük önem verdiğini vurgulayan Aydın, “Eylül ayı içerisinde Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’ı şehrimizde ağırladık. Bakanımızın ziyareti kapsamında Türkiye’nin en büyük entegre yem fabrikasının temeli atıldı. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde Hükümetimizin vermiş olduğu destekle, Diyarbakır’ımızda bu tür yatırımların artarak devam edeceğine inanıyoruz. Şehrimizin en büyük ve önemli sorunu olarak görünen İşsizliğin üstesinden, bu tür yatırımların sayısını arttırarak geleceğimize inanıyoruz. Planlanan ve devam eden projelerin tamamlanması ile hem Diyarbakır’ımızı işsizlik belasından kurtaracağız hem de çevre illerden çalışacak işçi ihtiyacı olan bir şehir haline geleceğiz. Huzur ve güven ortamının çok güzel bir biçimde sağlandığı Diyarbakır’ımızın, gelecek yıllarının çok daha güzel ve aydınlık olacağına inanıyoruz” dedi.

“Girişimcileri yatırım yapmaya davet ediyoruz”

Diyarbakır’ın huzur ve güvenin limanı bir kent haline geldiğini belirten Aydın, iş çevrelerini ve tüm yatırımcıları hiç çekinmeden Diyarbakır’a yatırım yapmaya davet etti. Bazı iş insanlarının eğitimdeki derslik açığını kapatmak için okul yapmasını değerli bulduklarını kaydeden AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın, aynı şekilde girişimcileri de kent ekonomisine yatırım yapmaya beklediklerini ifade etti. Aydın, basın mensuplarının hakaret ve iftira içermeyen tüm eleştirilerine değer verdiklerini anlatarak ortak payda olan Diyarbakır’a hizmet eden tüm basın kuruluşları ve emekçilerine teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı. (Haber Merkezi)

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın’dan muhalefet partilerine çağrı: Kürtleri sorun olarak görmekten vazgeçin artık

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin