Diyarbakır Yenigün

Şırnak’ta ‘Leyla Güven’e destek’ eylemleri yasaklandı

Şırnak’ta ‘Leyla Güven’e destek’ eylemleri yasaklandı
13 Şubat 2019 - 12:10

Şırnak Valiliği, bir açıklama yaparak ‘Leyla Güven’e destek eylemlerini’ yasakladı. Güven 97 gündür açlık grevinde.

Foto:Arşiv

DİYARBAKIR YENİGÜN – Şırnak Valiliği, açlık grevi yapan HDP Hakkâri Milletvekili Leyla Güven’e destek için düzenlenecek her türlü etkinliği 15 gün süreyle yasakladı. Güven, 7 Kasım 2018’da başladığı açlık grevine halen devam ediyor.

Şırnak valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Mahalli idari organlarının, kamu kurumlarının, kamuya yararlı derneklerin, üniversitenin ve herhalde valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, HDP Hakkâri Milletvekili Leyla GÜVEN’in halen Diyarbakır ilindeki ikametinde yapmakta olduğu açlık grevi ile ilgili olarak; Bu eyleme destek mahiyetindeki eylem/etkinlikler ile aynı konunun devamı niteliğindeki (yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant/çadır kurma vb.) tüm etkinlikler 12.02.2019 tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün süre ile Şırnak il merkezimiz ve ilçeler dâhil olmak üzere, tüm il sınırları içerisinde (coğrafi alan) yasaklanmıştır” (HABER MERKEZİ)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım