Diyarbakır Yenigün

Şanlıurfa’da 2 mahalle karantinaya alındı

Şanlıurfa’da 2 mahalle karantinaya alındı
04 Nisan 2020 - 21:19

Şanlıurfa’nın Siverek ve Suruç ilçesinde Coronavirus şüphesiyle 2 kırsal mahalleye giriş ve çıkışlar yasaklandı

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Kırmit mahallesinde KOAH hastası Fahriye P.’nin (63) Coronavirus şüphesiyle vefat etmesi üzerine jandarma tarafından tedbir amacıyla mahalle karantinaya alınarak, mahalleye giriş ve çıkışlar yasaklandı. Yine Siverek ilçesine bağlı Şekerli kırsal mahallesinde ise rahatsızlığından dolayı hastaneye kaldırılan yaşlı bir hastada, Coronavirus belirtilerine rastlanması üzerine, yaşlı adamın yaşadığı Şekerli mahallesi tedbir amacıyla karantinaya alınarak, mahalleye giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Coronavirus kaynaklı ilk ölüm yaşandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Coronavirus vakaları ve ölümlerine ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye’de Coronavirus nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 425’e yükseldiğini açıklamıştı. Bakan Koca tarafında ölüm vakalarının yaşandığı şehirleri gösteren haritada, Şanlıurfa’da Coronavirus nedeniyle bir kişinin vefat ettiği görüldü. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım