Diyarbakır Yenigün

Şahin Öner davasında 6 yıl 3 ay sonra keşif kararı

Şahin Öner davasında 6 yıl 3 ay sonra keşif kararı
14 Mayıs 2019 - 15:01

Zırhlı polis aracının çarptığı Şahin Öner’in ölümüne ilişkin açılan davanın duruşmasında, “Suça konu olayın gerçekleştiği yerde tüm tanıkların ve sanığın katılımı ile keşfin yapılması, oluşturulacak keşif tutanağından sonra bilirkişi raporu aldırmak için İstanbul Teknik Üniversitesi Trafik Kürsüsü’ne talimat yazılması” yönünde karar verildi

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik Mahallesi’nde 10 Şubat 2013’te polisin zırhlı araçla çarptığı Şahin Öner’in ölümüne ilişkin açılan davanın 6’ncı duruşması görüldü. Mezopotamya Ajans’ta yer alan habere göre Diyarbakır 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, “kasten öldürme” suçlamasıyla  yargılanan sanık polis S.K. ve avukatı katılmazken, Öner ailesinin avukatı Abdullah Zeytun ve Sidar Avşar hazır bulundu.

“Tek bir defa duruşmalara katılmadı”

Öner ailesi avukatları Abdullah Zeytun ve Sidar Avşar, olayın üzerinden 6 yıl 3 ay geçtiğini hatırlatarak, sanık polisin tek bir kere mahkemeye çağrılmadığını ve çıkmadığını belirterek, sanığın duruşmalara katılması talebinde bulundu. Öner’i hastane yerine karakola götüren kolluk görevlilerinin ve 112 acil çalışanlarının da beyanlarının alınmasını isteyen avukatlar, dosya içerisinde yer alan iki tanık ifadesi ve otopsi raporuna binaen sanığın derhal tutuklanması talebini de yeniledi.

Keşif ve bilirkişi raporu tekrar istendi

Daha sonra ara kararını açıklayan mahkeme, suça konu olayın gerçekleştiği yerde tüm tanıkların ve sanığın katılımı ile keşfin yapılması, oluşturulacak keşif tutanağından sonra bilirkişi raporu aldırmak için İstanbul Teknik Üniversitesi Trafik Kürsüsü’ne talimat yazılması yönünde karar verdi.  Sanığın tutuklanması yönündeki avukat talebini reddeden mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım