Diyarbakır Yenigün

SAHTE VE TAKLİT ÜRÜNLERİN ARDINDAN SAĞLIK İŞLERİ DAİRE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

SAHTE VE TAKLİT ÜRÜNLERİN ARDINDAN SAĞLIK İŞLERİ DAİRE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI
12 Nisan 2020 - 16:21

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılan dezenfektan ve temizlik malzemelerinin taklit ve sahte ürün olduğu gerekçesiyle toplatılmasının ve firma hakkında adli makamlara suç duyurusunda bulunulmasının ardından Sağlık İşleri Daire Başkanı da görevinden ayrıldı

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Korona virüs (Covit-19) ile mücadele kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalarda kullanılmak üzere alınan malzemelerin sahte ve taklit ürün olduğu gerekçesiyle toplatılmasının ardından Belediyenin Sağlık İşleri Daire Başkanı da görevinden ayrıldı.

Korona virüs salgını ile mücadele ve halk sağlığını korumak amacıyla aralıksız sürdürülen çalışmalar kapsamında alınan el ve ortam dezenfektanları ile temizlik malzemeleri taklit ve sahte ürün olduğu gerekçesiyle önceki günlerde Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatıldı.

Konuyla ilgili başlatılan idari ve hukuki süreç ile beraber firma hakkında adli makamlara suç duyurusunda bulunuldu. Bu gelişmelerin ardından Büyükşehir Belediyesi’nin Sağlık İşleri Daire Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Korkutan’ın da görevinden ayrıldığı/alındığı bildirildi. Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olan Korkutan, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun kayyım olarak atanmasının ardından göreve başlamıştı. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım