Diyarbakır Yenigün

‘Öldürülen çocuk’ olayı ile ilgili 2 kişi tutuklandı

‘Öldürülen çocuk’ olayı ile ilgili 2 kişi tutuklandı
14 Mart 2020 - 11:24

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde, metruk bir evde yüzü parçalanmış halde bulunan 8 yaşındaki çocuğun ölümü ile ilgili gözaltına alınan 6 kişiden 2’si tutuklanırken, 3 kişi serbest bırakıldı, bir kişinin işlemeleri ise devam ediyor.
Çınar’a bağlı Başalan (Sergelya) Mahallesinde metruk bir evde yüzü parçalanmış halde bulunan 8 yaşındaki çocuğun ölümü ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

21 Ocak gecesi yaşanan olayın üzerinden yaklaşık 2 ay gibi bir süre geçtikten sonra öldürülen çoçuğun daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılan halası H.T, hala H.T’ nin 2 oğlu E.T ve Ö.F.T, hala H.T’nin gelini B.T ve S.O gözaltına alınırken, mahkemede alınan ifadelerin ardından daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılan, öldürülen çoçuğun dayısı V.T gözaltına alındı.
Savcılıkta ifadeleri alınan hala H.T ve olayın görgü tanığı olduğu iddia edilen S.O. tutuklanarak cezaevine konulurken, E.T, Ö.F.T ve B.T serbest bırakıldı. Savcılık sorgusunun ardından çocuğun dayısı V.T. de gözaltına alınırken, V.T’nin savcılığa çıkarılacağı belirtildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım