Diyarbakır Yenigün

Nevroz’un startı Diyarbakır’da verilecek

Nevroz’un startı Diyarbakır’da verilecek
10 Mart 2020 - 11:34

Bu yıl ki Nevroz Bayramı kutlamalarının startı DTK, DBP ve HDP Eş Genel Başkanlarının katılımıyla yarın Diyarbakır’da yapılacak basın toplantısıyla verilecek

DİYARBAKIR YENİGÜN – Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Parti Meclisi (PM), milletvekilleri ve il eşbaşkanları ile Özgür Kadın Hareketi (TJA) temsilcilerinin Nevroz Bayramı öncesinde yapılacak çalışmalara ilişkin Diyarbakır’da toplantı gerçekleştirdi.

Demokratik kitle eylemleri yapılacak

HDP İl Örgütü binasında basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda, bu yılki Nevroz kutlamalarının ana teması belirlendi.  Nevroz kutlamalarının startı yarın Diyarbakır’da gerçekleştirilecek basın toplantısı ile verilecek. Sur ilçesindeki Demir Otel’de yapılacak basın toplantısına HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, DTK Eş Genel Başkanları Berdan Öztürk ve Leyla Güven, DBP Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır ile Kürdistani İttifak Çalışması içerisinde yer alan diğer parti temsilcileri katılacak.

İzin başvurusu yapılacak

Nevroz kutlaması için önümüzdeki günlerde izin için resmi başvuru yapılacak. Çalışmalara ilişkin bilgi veren HDP Diyarbakır Eşbaşkanı Hülya Alökmen Uyanık, Nevroz’a yurtdışından çok sayıda temsilcinin katılması için davetiyelerin gönderildiğini söyledi.  Mahalle mahalle, sokak sokak ve ev ev ziyaretlerde bulunarak halkı Nevroz’a davet ettiklerini kaydeden Uyanık, “Hem Kürtler hem Türkiye hem de Ortadoğu için ne anlama geldiği biliniyor. Bu ruha uygun bir şekilde kötü sisteme, hayatımızın her alanına sızmış bu iktidarın gidişatına dur demek için Nevroz bir vesiledir. Tüm halkımızı, tekrardan taleplerimizi, ideallerimizi ve ne istediğimizi haykırmak için halkımızı Newroz’a bekliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım