Diyarbakır Yenigün

Muhtarlardan engelli vatandaşa akülü araba

Muhtarlardan engelli vatandaşa akülü araba
30 Ocak 2020 - 16:49

Silvan Muhtarlar Derneği hayırsever bir vatandaşın bağışladığı akülü arabayı ihtiyaç sahibi Engelli vatandaşa ulaştırdı.

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Silvan Muhtarlar Derneğinin aracılığıyla hayırsever bir vatandaşın bağışladığı akülü arabayı ilçenin kırsal mahallesi Karahacı’da ikamet eden doğuştan engelli Bünyamin Özaykan’a ulaştırdı. Silvan Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Ateş, “Mahalle muhtarımızın çabaları sonucu derneğimiz adına Bünyamin kardeşimize akülü bir tekerlekli sandalye İstanbul’dan hayırsever bir vatandaşımızın destekleriyle getirmiş bulunmaktayız. Allah bu hayrı yapan vatandaşlarımızdan razı olsun.” dedi. Ateş, “Silvan Muhtarlar Derneği olarak bu tür faaliyetlerimiz 12 ay boyunca devam etmektedir. Başta gıda olmak üzere ayakkabı, kışlık elbiseler ve okul malzemeleri Silvan merkez ve kırsal mahallelerimizde oturan maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımıza yardımları ulaştırmaktayız. Yardım faaliyetlerimizi gerek Silvan Kaymakamlığı ile koordineli gerekse de batı da yaşayan Silvanlı iş insanlarının destekleriyle dernek olarak yılın on iki ayı boyunca köprü görevini yürütüyoruz. Hayır yapma konusunda bizlere desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım