Diyarbakır Yenigün

Mardin’de “Harire Şenliği” düzenlendi

Mardin’de “Harire Şenliği” düzenlendi
26 Ekim 2019 - 17:57

Mardin’de bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘Harire Şenliği’nde vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, katılımcılara harire tatlısı ikram edildi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Harire Şenliği’ne Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, il protokolü, daire başkanları, çok sayıda vatandaş, yerli ve yabancı turistler katıldı.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen şenlikte Mardin’e özgü, üzüm ve undan yapılan harire tatlısı yapıldı ve vatandaşlara ikram vatandaşlara harire tatlısı ikram edildi.

Vali Yaman, şenlikte yaptığı konuşmada, bu yıl Harire Şenliği’nin üçüncüsünü düzenlediklerini anımsattı.

Şenliklerin devam edeceğini belirten Yaman, “Şehrin bağ bozumu zaman geldi. Kıymetli hemşerilerimiz bağlarındaki üzümlerini toplamaya başladılar ve onun da başlangıcı olan bu harire şenliğinde bir araya geldik. İnşallah bundan sonrada bu şenlikler devam edecek. Bir şehrin eğer yöneticisi olacaksanız, şehrin her şeyiyle ve her yerinde olmanız lazım. Geleneğinde göreneğinde şenliğinde düğününde, acısında, taziyesinde olmanız lazım.” dedi.

Desteklerle bu şehri Türkiye’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi yapacaklarını ifade eden Yaman, “Mesai arkadaşlarımız ile birlikte, ‘Sizin için çalışıyoruz’ diye Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu bu göreve devam ediyoruz inşallah. Sizin desteklerinizle bu şehri Türkiye’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi yapmaya söz ve karar verdik. İnşallah böyle de olacak. Allah, yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmesin. Allah, sizleri hep mutlu etsin.” diye konuştu. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım