Yazar Bülent Tekin’in ‘Karakuşi Yıllarında Aşk’ kitabı okuyucuyla buluşuyor

Yazar Bülent Tekin’in ‘Karakuşi Yıllarında Aşk’ kitabı okuyucuyla buluşuyor
YENİGÜN HABER – Yazar Bülent Tekin’in Karakuşi Yıllarında Aşk adlı kitabı kuyucuyla buluşuyor. Delal Yayınları tarafından basılan ve Bülent Tekin’in...

YENİGÜN HABER – Yazar Bülent Tekin’in Karakuşi Yıllarında Aşk adlı kitabı kuyucuyla buluşuyor. Delal Yayınları tarafından basılan ve Bülent Tekin’in günlük notlarından oluşan kitap şimdilik ön sipariş ile okuyucularla buluşuyor.

Kitap için,  Sözün yasaklandığı, korkunun hakim olduğu yıllarda yazmanın, söylemenin cesaret istediği bir korku ikliminden bahsettiğini ifade eden Yazar Bülent Tekin, “İtirazlarımı not ettiğimi, kayıt altına aldığıma inanıyorum” ifadelerini kullanıyor.

Bülent Tekin; kitap için yazdığı önsözde şu ifadelere yer veriyor:

"Karanlık kapkaranlık yıllar yaşadık, yaşıyoruz. Kötü bir süreçtir bu. Hukukun, adaletin, insan haklarının askıya alındığı, adeta yok sayıldığı bir dönem yaşadık, yaşıyoruz. Konuşmanın yasak olduğu yıllardır bu. Söz'ün yasaklandığı, korkunun hakim olduğu yıllarda yazmanın, söylemenin cesaret istediği bir korku ikliminden bahsediyorum. Bu korku ikliminde bir aydının, bir entelektüelin yazması, konuşması gerektiğine inanan biri olarak itirazlarımı not ettiğimi, kayıt altına aldığıma inanıyorum. Bu bağlamda karanlıklar içine sokulmuş ve korkunun hakim kılındığı bir ülkede yazılabileceği kadar yazılan "Karakuşi Yıllarında Aşk" adlı kitabımı karanlık günlerin gidip, aydınlık günlerin geleceği ve Demokratik Cumhuriyet'in inşa edileceği geleceğe adıyorum. Saygı ve sevgilerimle."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.