CHP Diyarbakır adayı Ergin: AK Parti’den büyük kopuşlar olacak

CHP Diyarbakır adayı Ergin: AK Parti’den büyük kopuşlar olacak
Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır 3. sıra milletvekili adayı Abdurrahman Ergin, seçim çalışmaları kapsamında beraberindeki heyetle Yenigün’e yaptığı...

Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır 3. sıra milletvekili adayı Abdurrahman Ergin, seçim çalışmaları kapsamında beraberindeki heyetle Yenigün’e yaptığı ziyarette, seçim çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Halkın kendilerine teveccüh gösterdiğini belirten Ergin, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması etkileşimi artırdı. Halkın bize olan ilgisiyle biz bunu hissediyoruz. Ak Parti’den büyük kopuşlar olacak. ” dedi.

Recep ÇALIŞKAN/YENİGÜN ÖZEL – Seçim çalışmaları kapsamında gazetemizi ziyaret eden CHP Diyarbakır Milletvekili adayı Abdurrahman Ergin, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin değişim ve dönüşüme ihtiyacı olduğunu aktaran Ergin, mevcut sistemin insanı köleleştirdiğine vurgu yaptı.

Ergin, “Büyük bir değişim ve dönüşüm zaman geçtikçe, yıllar geçtikçe hayatın akışında olan bir süreç. Bu iktidarın artık yürümeyeceği de apaçık ortadadır. Diyarbakır’dan DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti’nin aynı listede olacağı bir seçimdir. Mevcut sistemde farklı partilerle girildiğinde çok az vekil çıkarabilecekken bu sistemle daha fazla vekil çıkarmayı amaçlıyoruz. Bu sistemi getiren de AK Partidir ama AK Parti kendi kazdığı kuyuya düşecek. Yeniden Refah Partisi, kurulduğu günden beridir bizim tabandan oy alabilmek için halkı aldattı. Yeniden Refah yetmedi HÜDA-PAR’ı da yanına aldı AK Parti. Sırf daha fazla oy için. Millet İttifakı ülkeyi kucaklamak istiyor. İnsanlar eve ekmek götüremiyor biz bu düzeni değiştirmek istiyoruz. Bu sistem halkı köleleştiriyor” dedi.

‘BU ZİHNİYETE SON VERMEMİZ GEREKİR’

Erzurum’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik yapılan saldırıyla ilgili konuşan Ergin, “Bu zihniyete son vermemiz gerekir. AK Partinin mantığı “benimleysen dostsun değilsen düşmansın.” Bu düşünceye biz karşıyız. Herkes farklı düşünebilir. Bizler farklılıklara saygı içerisinde olmaya devam edeceğiz. Sandık güvenliği ile hiç kimsenin endişesi olmasın. 3600 sandık var biz son ana kadar sandıklara sahip çıkacağız. Her sandık görevlisi sandığına sahip çıkacak. En ufak bir oy çalınmasına dahi müsaade etmeyeceğiz. Hukuk birimimiz de seçim günü sandık başında sandık güvenliği için orada hazır bulunacak. Vatandaşlarımız müsterih olsun” diye konuştu.

‘AK PARTİ’DEN BÜYÜK KOPUŞLAR OLACAK’

Halkın bir an önce değişim istediğini belirten Ergin, “İnsanlarımızın tek beklentisi artık bu iktidarın değişmesi. Bizlerle diyalogları bizim umutlarımızı yeşertiyor. AK Parti iktidara gelirken asgari ücretle alabildiğimiz ürünlerin şu an çoğunu alamıyoruz. Asgari ücretle insanlar nasıl geçinecek? Etin kilosu 350 lira olmuş vatandaş artık evine et götüremiyor. Et almak artık bir hayal. Peynir fiyatları tatlı fiyatları da neredeyse et fiyatları ile aynı. Bu enflasyonun sebebi iktidardır. Biz istiyoruz ki herkes iş sahibi olsun, açıkta kalmasın. İnsanların bu iktidarın değişeceğine dair umutları günden güne artıyor. Seçim yaklaştıkça AK Parti’den kopuşlar daha da çoğalacak” dedi.

“BİZ UMUT, ONLAR KORKU POMPALIYOR”

Millet İttifakı ümidi anlatırken Cumhur İttifakı’nın korku pompaladığını ifade eden Ergin, şunları söyledi:

“Bu iktidar insanlara o kadar şiddetli bir baskı uyguluyor ki insanlar iktidar gidince ne yapacağını bilmiyor. İnsanlarımız maruz kaldığı adaletsizlikler son bulsun istiyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması da etkileşimi artırıyor. Köylere, mahallelere her kesime gidiyoruz. Bu sebeple biz Diyarbakır’dan en az 3 vekille Meclis’te olacağımızı düşünüyoruz. Halkın bize olan ilgisiyle biz bunu fazlasıyla hissediyoruz. Diyarbakır aslında çok değerlidir ama sahipsizdir. Biz istiyoruz kimse burada kendini sahipsiz sanmasın. Tüm derdimiz bu.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.