Diyarbakır Yenigün

Kürtçe Komedi grubu izleyicilerden skeç bekliyor!

Kürtçe Komedi grubu izleyicilerden skeç bekliyor!
25 Mart 2020 - 14:58

Tiyatro gruplarının ortaklaşarak oluşturduğu “Kürtçe Komedi” kampanyasında tiyatrocular izleyicilerden skeç bekliyor. Tiyatrocu Şilan Alagöz, başlattıkları kampanya çerçevesinde izleyicilerden gelen skeçleri seçeceklerini ve bunun sonucunda ‘sembolik ödüllendirme’ yapacaklarını kaydetti

Foto: Arşiv

DİYARBAKIR YENİGÜN – Yeni Yaşam Tiyatrosu (Teatra Jiyana Nû), Amed Şehir Tiyatrosu, Mencel Tiyatrosu ve Özgün Umut Tiyatrosu’nun (Şanoya Yakt Hevî) ortak oluşturduğu “Kürtçe Komedi” grubu kampanya başlattı. Jinnews’te yer alan nhabere göre başlatılan kampanyada izleyicilerden skeçler istenip ‘hinekhenek@gmail.com’ mail adresine göndermeleri istendi. Ayrıca izleyici kitlelerinden gelen skeçler sembolik ödüllendirileceği de belirtildi.

‘Skeç yazma kampanyası başlattık’

Başlattıkları kampanya hakkında bilgi veren Tiyatrocu Şilan Alagöz, sosyal medya ve televizyonlarda komedi anlamında büyük bir boşluk olduğunu söyledi. Alagöz, “İzleyicilerimiz de böyle bir program istiyordu. Aynı zamanda biz de komedi programı yapmayı istiyorduk. Geçen yıllarda 2-3 defa böyle bir girişimde bulunduk. Bölüm de hazırladık ama maalesef elimizde olmayan sebeplerden ötürü iptal etmek zorunda kaldık. Bu seferde büyük bir kampanya yaptık ve izleyicilerimizi de kattık. Bu kampanya da ‘skeç’ yazılarıdır.  Bunun içinde izleyicilerimizin bize destek ve katkıda bulunmaları gerekir. Bu skeçlerin içinden seçilenleri oynayacağız. Seçilen skeçler için de ekonomik açıdan izleyicilerimizi ödüllendireceğiz” dedi.

‘Gelen skeçler bizi mutlu edecek’

Korona virüsün çok olumsuz bir etki yarattığını söyleyen Alagöz, hem ekonomik açıdan hem de insanların tiyatro ile motivasyonu ortadan kaldırdığını kaydetti. Oyuncuların gücünü izleyicilerden aldığına dikkat çeken Şilan Alagöz, “Skeç yazıları ile bize destek olmaları bizi mutlu edecektir. Komin bir çalışma ile hep beraber mutlu ve motive olalım. İzleyicilerimiz  ‘hinekhenek@gmail.com’ bu mail adresinden bize skeçlerini ulaştırabilir” diyerek izleyicilere çağrıda bulundu. Kürtçe Komedi Grubu’nun yaptığı çağrıda ise şunlar yer aldı:

“Teatra Jiyana Nû, Şanoya Bajer A Amedê, Tiyatro Mencel ve Şanoya Yakta Hevî’nin imzacıları olduğumuz bizler aşağıda isimleri olan Kürt Tiyatro grupları olarak televizyon ve sosyal medya üzerinden bir komedi programı yapma kararı alarak söz konusu programın hazırlığına girmiş bulunmaktayız. Bu projede sizler, sadece bir izleyici değil, aynı zamanda kaleminizle birer özne olarak yer alabilirsiniz. Yazdığınız skeçleri aşağıdaki mail adresimize, varsa program ile ilgili görüş, öneri ve sorunlarınızı sosyal medya hesaplarımıza gönderebilirsiniz. Sizlerden gelecek olan skeçler değerlendirilerek aralarından seçilecek olanlara sembolikte olsa belli bir ücret takdim edilecektir.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım