Diyarbakır Yenigün

Köy çocuklarının alternatif kayak merkezi

Köy çocuklarının alternatif kayak merkezi
30 Ocak 2019 - 16:52

Sertaç KAYAR/ÖZEL

DİYARBAKIR YENİGÜN- Bitlis’te yoğun kar yağışını fırsata çeviren çocuklar, kestikleri plastik bidonlar ve kızaklar üzerinde kayarak gönüllerince eğleniyor. Kayak takımı olmayan çocuklar, buldukları kaygan malzemeler ile tepe, yol ve sokaklardan yokuş aşağı kayarak karın tadını çıkarıyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde aralıklarla devam eden kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz etkilerken, çocuklar yoğun kar yağışını eğlenmek için fırsata çevirdi. Bitlis’te etkili olan ve hayatı olumsuz etkileyen kar en çok çocukları sevindirdi. Tatvan köylerinde yoğun kar yağışını fırsat bilen çocuklar, köy yollarını ve karlı tepeleri kayak pistine çevirdi. Yol ve tepelerde bir araya gelen çocuklar, yokuş aşağı kayıyor. Kayak takımı olmayan çocuklar, kimisi kızak, kimisi naylon, kimisi de kestikleri plastik bidonların üzerinde kayıyor. Çocukların kayma sevinci yüzlerine vuruyor. Okulların da tatil edilmesini fırsat bilen çocuklar, tepe, cadde ve sokaklarda kayarak kar keyfini doyasıya yaşıyor.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım