Diyarbakır Yenigün

Koronavirüs tedbirlerini en çok gençler ihlal ediyor

Koronavirüs tedbirlerini en çok gençler ihlal ediyor
12 Ekim 2020 - 17:35

Şanlıurfa Valiliği, şehir merkezindeki park ve dinlenme alanlarına gelen bazı gençlerin maske takmadığını ve sosyal mesafa kuralına uymadığını açıkladı

 

YENİGÜN HABER – Koronaviruüs salgınını önlemeye yönelik alınan tedbir kararlarını denetlemek üzere Şanlıurfa Valiliği tarafından görevlendirilen yaklaşık 2 bin 500 kamu personeli ve kolluk kuvvetlerinden oluşan ekipler, hafta sonu düğün salonları, konuk evleri, dinlenme alanları, semt pazarları gibi umuma açık alanlarla binlerce iş yerinde denetleme yaptı.

Cumartesi günü gerçekleştirilen düğün salonu denetimlerinde 2 ihlal tespit eden ekipler, düğün salonlarına 3 bin 150 TL para cezası kesti. Aynı düğün salonlarından birininin pazar günü de tekrar aynı ihlalleri yapması üzerine iş yerine bir günlük kapatma cezası verildi.

İş yerlerinde ve umuma açık alanlarda maske kullanımı, fiziki mesafe ve temizlik kurallarını denetleyen ekipler, vatandaşlara kuralları hatırlatarak, kurallara uymayanları uyardı.

İl merkezi ve tüm ilçelerde gerçekleştirilen denetimlerde, vatandaşların büyük oranda maske ve mesafe kurallarına riayet ettiği, şehir merkezlerindeki park ve dinlenme alanlarındaki gençlerin ise kuralları daha sık ihlal ettiği belirlendi. Maske ve fiziki mesafe kurallarını ihlal edenlere yazılan para cezalarının büyük bölümünü gençlerin oluşturduğu belirtildi. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım