Diyarbakır Yenigün

Kız öğrencilere cinsel istismar iddiası

Kız öğrencilere cinsel istismar iddiası
11 Mayıs 2019 - 16:50

Şırnak’ın Cizre ilçesi merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı B.E’nin kız öğrencilerine cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü. Şikâyet üzerine B.E hakkında soruşturma başlatıldığı ve görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, Cizre merkez Anadolu Lisesinde Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda İngilizce öğretmeni olan B.E’nin, kız öğrencilerine cinsel istismarda bulunduğu ve bu yönlü mesajlar gönderdiği ileri sürüldü.

Olayın, istismara uğradıkları belirtilen kızların başlarından geçenleri okuldaki diğer arkadaşlarına anlatması sonucu ortaya çıktığı belirtildi. Şikâyet üzerine Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, cinsel istismar iddiası üzerine B. E hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını, ayrıca başlatılan soruşturmanın selameti açısından B.E’nin görevinden uzaklaştırıldığını bildirdi. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım