Diyarbakır Yenigün

‘Hizmet yaparken oy hesabı yapmıyoruz’

‘Hizmet yaparken oy hesabı yapmıyoruz’
10 Ağustos 2020 - 16:14

Kentteki belediyelerin AK Partili meclis üyeleriyle bir araya gelen AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, toplantılarının amacının belediyelerin verimliliğini artırmak olduğunu söyledi. Belediye başkanlarının halkın derdi ile dertlenmesi gerektiğini vurgulayan Yanılmaz, “Hizmet yaparken oy hesabı yapmayız. Hiçbir ayrım yapmadan herkese hizmet etmekle yükümlüyüz” dedi

DİYARBAKIR YENİGÜN – Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, kentteki belediyelerin AK Partili meclis üyeleriyle değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya  AK Parti  Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer, AK Parti Sur İlçe Başkanı Murat Unat, Ak Parti Yenişehir İlçe Başkanı Mürsel Kikizade,Ak Parti Kayapınar İlçe Başkanı Servet Can,AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya ile Bağlar,Sur,Kayapınar ve Yenişehir belediyelerinin AK Partili belediye meclis üyeleri katıldı.

 “20 yılda yapılmayan hizmetleri 16 aya sığdırdık”

Bağlar Belediyesi olarak böyle bir buluşmaya ev sahipliği yaptıkları için heyecanlı ve mutlu olduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ziyareti ve desteğinden dolayı Yanılmaz’a teşekkür etti. Beyoğlu, “20 yıldır yapılmayan hizmetleri 16 ayda yaptık. İlk günkü heyecan ve azimle yolumuza devam edeceğiz. Liderimiz ve cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emir ve talimatlarıyla gönül,hizmet ve sosyal belediyeciliği inşallah doruk noktasına ulaştıracağız. Böyle bir çalışmaya ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Her zaman ve her koşulda desteğini hissettiğimiz değerli başkanımız Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyoruz.” dedi. Beyoğlu’nun makam odasında gerçekleşen görüşmenin ardında belediye meclisinin toplantı odasına geçen Yanılmaz, burada basına açıklamalarda bulundu.

“Diyarbakır benim hayatıma yön verdi”

Diyarbakır’ın kendisinin hayatına etki eden önemli bir birikime ve maneviyata sahip olduğunu belirten Yanılmaz,” Diyarbakır’a her gelişim benim için heyecan vericidir. Lise yıllarım burada geçti. İmam Hatip Lisesini bitirdim ve gençliğimizin en güzel yılları Sur içinde, Bağlar’da,Ofis’te,Surların üzerinde gezerek geçti. En verimli dönemimi burada geçirmeme vesile olan rabbime hamd ediyorum. O kadim kültürün,medeniyetin,sanatın bize yansıması oldu.  Bir kent nasıl olur,kentteki yaşam tarzı,kültürüyle bütünleşmiş olarak nasıl olur bunun en güzel örneği Diyarbakır’dır. Diyarbakır’da yaşıyor olmak şanstır. Bunun değerini çok iyi bilmek lazım. Öğrenciliğimizde sabah namazını Ulucami’de eda ettiğimiz zaman o günümüz bambaşka bir bereketli olurdu. Caminin o manevi kimliğini  üzerimizde hissederdik” diye konuştu.

“Amacımız belediyelerin verimliğini artırmak”

Toplantının amacının belediyelerin verimliliğini artırmak olduğunu kaydeden Yanılmaz, “Bağlar Belediyemiz ve diğer belediyelerimizdeki çalışmaları daha verimli hale getirmek için neler yapabiliriz, geçen bir yıl içinde belediye başkanlarımızın yaptıklarını ve kalan 4 yılı başarılı geçirmek için neler yapabiliriz bu amaçla burada bir araya geldik. İlk buluşma için Bağlar Belediyesi’ni tercih ettik. Belediyelerimizin projelerini birlikte değerlendireceğiz. Ağırlıklı olarak Bağlar Beşediyemizi konuşacağız. Diğer belediyelerimiz üzerinde de bu çalışmaları ele alacağız” ifadelerini kullandı. Belediye başkanlarının şeffaf olması ve halkın derdi ile dertlenmesi gerektiğini anlatan Yanılmaz, şöyle devam etti;

“AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak 2019 yılından sonra öncelikle tüm belediyelerimizi ziyaret edip onlarla görüşüp genel merkezin sağlayacağı destekler konusunda istişareler yaptık. Ak Parti yerel yönetimler anlayışında vatandaşa hizmet esastır. Bağlar Belediyemize gelişimiz sırasında personellerle görüştük ve onlara şu tavsiyelerde bulundum. Buraya gelen vatandaş, yüzü tebessüm ederek çıkmalıdır. Vatandaş haklıdır. Vatandaşın memnuniyeti bizim için olmazsa olmazdır. Çok yollar yapabiliriz,köprüler yapabiliriz,yatırımlar yapabiliriz ancak yolda vatandaşın “nasılsın?” diye sorduğu başkan vatandaşın halini sormuyorsa yaptığımız bu işler bir anlam ifade etmez. Yolda bir meclis üyemize vatandaş derdini anlatmak istediğinde meclis üyemiz “ çok işim var” diyerek ilgilenmezse o zaman yaptığımız işlerin bir anlamı olmaz. Kapıdan giren herkes, sokakta gördüğümüz herkes bizim için değerlidir. O değeri vatandaşa fiilen vermek zorundayız.”

“Herkese hizmet etmekle yükümlüyüz”

“Hizmet yaparken oy hesabı yapmayız. Hiçbir ayrım yapmadan herkese hizmet etmekle yükümlüyüz. Oradaki insanın kimliğine,inancına, diline bakmayız. İnsanın ihtiyacına bakarız. Oraya hizmeti en kısa zamanda, en doğru şekilde götürmek zorundayız” diyen Yanılmaz, bütçeyi en doğru şekilde kullanarak hizet etmeleri gerektiğini dile getirdi. Yanılmaz,”Belediye bütçesini harcarken biliriz ki o para şahsi paramız değildir. O para fakirin,fukaranın,kimsesizin,yetimin vergisinden toplanan paradır. Bir kuruşunu dahi harcarken tüylerimizin diken diken olması lazım Hassasiyeti içimizde hissetmemiz lazım. Bütçeyi en iyi ve doğru şekilde kullanmanın yollarını bulmamız lazım.Gittiğimiz yerlerde belediyelerimizin çalışmalarını değerlendiriyoruz. Verimliliği en yüksek seviyeye ve en ucuza en iyi yatırımları yapmak için belediye başkanlarımız mücadele ediyor” ifadelerine yer verdi.

“Türkiye eski Türkiye değil ama daha çok çalışmalıyız”

Türkiye’nin pandemi sürecinde çok iyi bir sınav verdiğini vurgulayan AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz,”Türkiye eski Türkiye değil. Güçlü bir Türkiye var. Farklı bir pandemi süreci geçirdik. Ve bu süreçte ülkemiz 97 ülkeye tıbbi yardım götürdük. İngiltere Lordlar Kamarasında Sağlık Bakanına “tıbbi malzememiz var mı?”diye sorulduğunda “ iki gün sonra Türkiye’den yardım gelecek” cevabını veriyor.Tıbbi malzeme götürdüğümüz ülkeler arasında ABD, Kanada,Fransa,İspanya gibi sözde çok zengin ülkeler de var. Pandemi süreci içerisinde 93 ülkeden 80 bin vatandaşımızı Türkiye’ye getirdik. Buradan uçağımız gidiyor, o ülkedeki vatandaşımızı alıp Türkiye’ye getiriyor. Bu Türkiyenin Ak Parti iktidarında geldiği seviyeyi gösteriyor. Yetmez tabi. Elbette çok daha ileriye gitmek ve vatandaşımızın huzuru için çok çalışmamız lazım” şeklinde sözlerini tamamladı. Daha sonra Bağlar Belediyesi ve kentteki diğer belediyelerin çalışmalarının ele alındığı geniş katılımlı toplantı gerçekleştirildi. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım