Diyarbakır Yenigün

HDP barış zinciri oluşturacak

HDP barış zinciri oluşturacak
18 Ağustos 2020 - 12:08

HDP, “Demokratik Mücadele Programı”nın üçüncü aşamasını “Hep birlikte irademize sahip çıkıyoruz” sloganıyla İstanbul ve Mardin’de başlatacak. Kampanya, 1 Eylül’de Diyarbakır’ın da aralarında bulunduğu bazı illerde yapılacak “Barış zincirleri eylemleri” ile son bulacak

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Halkların Demokratik Partisi (HDP), “Demokratik Mücadele Programı”nın üçüncü aşamasının startını yarın İstanbul ve Mardin’de verecek. Programın birinci aşamasında “Demokrasi yürüyüşü”, ikinci aşamasında ise “Demokrasi buluşmaları”nı gerçekleştiren HDP, üç aşamadan oluşan demokratik mücadele programını tamamlayacak.  Kampanyanın üçüncü aşamasının sloganı, “Hep birlikte savaşa karşı barış, tecride karşı özgürlük” olarak belirlendi. Üçüncü aşama,  HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan’ın İstanbul’da, Mithat Sancar’ın ise Mardin’de “Hep birlikte irademize sahip çıkıyoruz” sloganıyla yapacakları basın açıklaması ile başlayacak.

Halk buluşmaları

Kampanya kapsamında 20-28 Ağustos tarihleri arasında, eş genel başkanların katılımıyla Gaziantep, Ağrı, Muş, Bursa, Muğla, Manisa gibi illerde halk buluşmaları ve esnaf ziyareti gerçekleştirilecek. HDP heyetleri ayrıca, 15-27 Ağustos tarihleri arasında bölge ve batı illerinde “Hep birlikte savaşa karşı barış, tecride karış özgürlük” sloganıyla sivil toplum örgütleriyle çeşitli kurumlara ziyaretler gerçekleştirecek.

Barış zinciri eylemleri ile final

Üç aylık mücadele programının sonuç deklarasyonu ise 31 Ağustos’ta kamuoyuyla paylaşılacak. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde ise kampanyanın finali olacak. 1 Eylül’de İstanbul, Diyarbakır, Adana, Antalya, Şanlıurfa, Van, Ankara, İzmir gibi illerde “Barış zinciri eylemleri” yapılacak. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım