Diyarbakır Yenigün

Hasan dedenin yardımına Mervan öğretmen yetişti

Hasan dedenin yardımına Mervan öğretmen yetişti
24 Nisan 2020 - 13:50

Diyarbakır’da harabe evde yaşam mücadelesi veren ve defalarca hırsızların hedefi olan 80 yaşındaki Hasan Erkus’un yardımına hayırsever öğretmen Ramazan Mervan Kurt yetişti. Yeni bir ev kiralanıp içi döşenen evini gören Hasan dede, mutluluktan gözyaşlarına hakim olamadı

DİYARBAKIR YENİGÜN – Sur ilçesinde harabe bir evde hayatını sürdürmeye çalışan 80 yaşındaki Hasan Erkus, son bir yılda defalarca hırsızların hedefi oldu. Yıkılma tehlikesi olan evde yaşama tutunmaya çalışan Hasan Erkus’un durumu bir vatandaş tarafından sosyal medyada duyuruldu.

Gözyaşlarına hakim olamadı

Hasan Erkus’un içinde bulunduğu durumu gören hayırsever vatandaşlar hemen harekete geçti. Ramazan Mervan Kurt ve Güneşin Çocuklarını Üşütmeyelim Derneği gönüllüleri yaşlı adama ulaştı. Mervan öğretmen ve dernek üyeleri, Hasan Erkus’a yeni bir ev kiralayarak içini eşyalarla doldurdu. Mervan öğretmen ve dernek üyeleri tarafından yeni evine davet edilen Hasan Erkus, mutluluktan gözyaşlarına hakim olamadı. Evini gözyaşları içerisinde dolaşan yaşlı adam, kendisine yardım edenlere dua ve teşekkür etti.

‘Hasan dedenin evi 7/24 torunları tarafından korunmaktadır

Yardımsever öğretmen Ramazan Mervan Kurt, “Ne zaman yaşlı bir adamı çaresiz bir halde görsem babam gelir aklıma. Birilerinin çalıp yıktığını tamir etmeye çalıştık. Evet ağladı, ağladık. Fakat hepsi mutluluktan. Umarım bu video hiç yaşlanmayacağını düşünüp yaşlılara kötü muamele edenlerin yüreğine de bir tutam sevgi yerleştirir” notuyla o anları sosyal medya hesabından paylaştı. Hasan Erkus’un evinin kapısına ise “Hasan dedenin evi 7/24 torunları tarafından korunmaktadır” notu asıldı. (Haber Merkezi)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım