Bahçeli: Kılıçdaroğlu dokunulmazlık için müracaat etsin de alnını karışlayalım

Bahçeli: Kılıçdaroğlu dokunulmazlık için müracaat etsin de alnını karışlayalım
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun YSK'nin İstanbul seçimini iptal kararıyla ilgili konuşmasında suç işlediğini öne sürdü....

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun YSK'nin İstanbul seçimini iptal kararıyla ilgili konuşmasında suç işlediğini öne sürdü. Bahçeli, " Bu şahıs kendine güveniyorsa, yüreği yetiyorsa, cesareti varsa, dokunulmazlığının kaldırılması konusunda TBMM’ne müracaat etsin de görelim, alnını karışlayalım" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MHP İstanbul İl Teşkilatı’nın iftar programında konuştu. “Türkiye’nin ve İstanbul’un istikbalini güvenceye almak mecburiyetindeyiz” diyen Devlet Bahçeli, “İstanbul tertemiz vicdanlara emanet edilmelidir. İstanbul şaibesiz, şüphesiz, lekesiz iradeyle yükselebilecektir” ifadelerini kullandı.

İstanbul’u “Türk-İslam medeniyetinin çınarı” olarak nitelendiren Bahçeli, “Sorarım sizlere, İstanbul’un kaderi terör örgütlerinin, yani Haçlı yedeklerinin tasallutuna nasıl havale edilecektir? Kandil çetesi, Pensilvanya şebekesi nasıl olup da İstanbul’a söz geçirecekler, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimini hangi yetkiye dayanarak etkileyebileceklerdir? PKK’lı caniler devamlı açıklamalar yapıp Ekrem İmamoğlu’nu övüyorlar” diye konuştu.

‘YERE BATSIN SİZİN GÜZELİNİZ’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin iptal edilmesinden sonra CHP’li Ekrem İmamoğlu’na destek için sosyal medyada paylaşılan “Her şey çok güzel olacak” sloganına değinen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Neymiş, çok güzel şeyler olacakmış. Yerin dibine batsın sizin güzeliniz. Çirkinlik ne zamandır güzel olarak görülüp değerlendiriliyor? Kundaktaki bebeklere kurşun atılırken de güzel şeyler mi oluyordu? 19 Nisan’dan bugüne kadar 12 vatan evladı şehit düşerken de çok güzel şeyler mi yaşanıyordu? FETÖ çok güzel şeyler olacak diyor, CHP de papağan gibi aynı şeyi tekrarlıyor. Martın sonu bahar diyorlardı, demokrasinin kara kışını yaşattılar.”

ABDULLAH GÜL’E: SİYASİ ÇÜRÜME YAŞAMIŞTI

Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim iptal kararını eleştiren 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e tepki gösteren MHP lideri Bahçeli, “Şimdilerde AK Partiyle köprüleri atan eski Cumhurbaşkanı da 2009’da çok güzel şeyler olacak sözleriyle yıkım sürecinin fitilini tutuşturmuş, Güroymak’a Norşin dersek ne çıkar diyecek kadar siyasi çürüme yaşamıştı” dedi.

“Şu kepazeliğe bakar mısınız, sözde sanatçısı aynı havada, komedyeni aynı tarzda, şarkıcısı aynı hizada, işadamı aynı üslupta. Be hey alçaklar, ihanetin nesi güzeldir, kötülüğün neresi güzel olacaktır?” diyen Bahçeli, şunları söyledi:

‘KÜRT KÖKENLİ KARDEŞLERİM BU OYUNA GELMEYECEK’

“‘Her şey güzel olacak’ bayağı sözü ve batışın şifresiyle; FETÖ’nün değirmenine su taşıyanlar, PKK’nın kanlı silahından tutanlar, Türkiye düşmanlarının ekmeğine yağ sürenler surda gedik açmak için çırpınsalarda and olsun başaramayacaklar. 31 Mart’ta PKK-FETÖ destekli karanlık eller devreye girmiştir. Kürt kökenli kardeşlerim, inanıyorum ki, bu oyuna gelmeyeceklerdir. İstismar çabaları dikiş tutmayacak, aldatma kampanyası bu defa sonuç vermeyecektir.”

‘CHP GENEL BAŞKANI KONTROLDEN ÇIKTI’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun YSK’nin iptal kararıyla ilgili konuşmasında suç işlediğini savunan Bahçeli, “YSK’nın kararına karşı nefret diline sapan CHP Genel Başkanı alenen suç işlemiştir. CHP Genel Başkanı kontrolden çıkmıştır. Müessif Çubuk olayı anlaşılan düşünme melekelerini kaybettirmiştir. YSK’nın kararını beğenmeyebilirler. Ancak hakaret edemezler, hedef gösteremezler, müfterilik yapamazlar, kötü söz söyleyemezler” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’na dokunulmazlığını kaldırılması için başvuru yapmaya davet eden Devlet Bahçeli, “Bu şahıs kendine güveniyorsa, yüreği yetiyorsa, cesareti varsa, dokunulmazlığının kaldırılması konusunda TBMM’ne müracaat etsin de görelim, alnını karışlayalım. O zaman geldiğinde dokunulmazlığının kaldırılmasına ilk oyu şahsen ben vermezsem namerdim. İşlemiş olduğu suçlardan dolayı da yargı önüne çıkmasına seve seve hizmet etmezsek gök girsin kızıl çıksın” şeklinde konuştu.

‘BÜTÜN ANADOLU’YU SEFERBER EDECEĞİZ’

Bahçeli, MHP’nin seçim stratejisini ise şöyle açıkladı:

– İlk olarak, bütün teşkilatlarımız, bütün ülküdaşlarımız Cumhur İttifakı’nın başarısı için aktif şekilde sahada olacaklar, tam saha pres yapacaklardır.

– İkinci olarak, AK Parti’yle uyumlu ve ahenkli bir dil kullanılacaktır.

– Üçüncü olarak yüz yüze iletişime önem ve öncelik verilecek, iftar ve sahurlarda vatandaşlarımızla içiçe olunacak, herkese ulaşılacaktır.

– Dördüncü olarak hemşeri profiline uygun olacak şekilde temas ve diyaloglar derinleştirilip zenginleştirilecektir.

– Beşinci olarak da, Cumhur İttifakı’nın ülke genelinde 24 Haziran’da almış olduğu oy oranının gerisine düşülmeyecektir.

– İstanbul seçimlerine hazırlık aşamasında, beş temel stratejimize ilaveten, bütün Anadolu’yu, bütün Türkiye’yi İstanbul için seferber etmek yer alacaktır. (HABER MERKEZİ)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.