“Yatırıma elverişli alanlar oluşturulacak”

“Yatırıma elverişli alanlar oluşturulacak”
Erbil temasları sonrasında Süleymaniye Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden DTSO Başkanı Mehmet Kaya, “Erbil, Diyarbakır ve Süleymaniye odaları öncülüğünde...

Erbil temasları sonrasında Süleymaniye Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden DTSO Başkanı Mehmet Kaya, “Erbil, Diyarbakır ve Süleymaniye odaları öncülüğünde kurulacak Ticaret Merkezleri ile yatırıma elverişli alanlar oluşturulacaktır” dedi

DİYARBAKIR YENİGÜN - Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) heyeti Erbil temasları sonrasında Süleymaniye Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. DTSO Başkanı Mehmet Kaya karışıklı ticari ilişkileri güçlendirmeye yönelik bir önceki ziyarette imzaladıkları protokol kapsamında somut adımlar atmaya başladıklarını söyledi.

“Karşılıklı turlar faydalı olacaktır”

Kaya, “Erbil, Diyarbakır ve Süleymaniye odaları öncülüğünde kurulacak Ticaret Merkezleri ile yatırıma elverişli alanlar oluşturulacaktır. Ayrıca turizm sektöründe de karşılıklı geliş ve gidişlerin artması için ortak çalışmaları daha da hızlandırarak tur operatörlerimizin karşılıklı turlar düzenlemesinin faydalı olacağını düşünüyorum" dedi. Yenilenebilir enerji kapsamında bu bölgelerin Diyarbakırlı firmalardan yararlanılabileceğini belirten Kaya, bu kapsamda her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını söyledi.

“Diyarbakır ile ilişkilerimizi güçlendireceğiz”

Süleymaniye TSO Başkanı Seerwan Mohammed Mahmood ise Diyarbakır ile tarihi ve kültürel bağlarının yanında ticari ilişkilerinin de olduğunu belirterek, "Ancak bunları daha güçlü hale getirmeliyiz. Şu an çok büyük bir Ticaret Merkezi projesinin hazırlıkları içindeyiz, bizler elimizden gelen her türlü katkıyı sunmaya hazırız" diye konuştu. (İHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.