VİDEO HABER – Mahalle sakinleri okul ve sağlık ocağı istiyor

featured
Adıyaman İmam Ağa Mahallesi Muhtarı Mehmet Işıkgün ve mahalle sakinleri, mahallede bulunan okul ve sağlık ocağının artan mahalle nüfusunu karşılayamadığını belirtti
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Adıyaman İmam Ağa Mahallesi Muhtarı Mehmet Işıkgün ve mahalle sakinleri, mahallede bulunan okul ve sağlık ocağının artan mahalle nüfusunu karşılayamadığını belirtti

DİYARBAKIR YENİGÜN – Adıyaman İmam Ağa Mahallesi sakinleri, 10 bini aşkın nüfusuyla 2 mahalleye birden hizmet veren sağlık ocağı ve nüfus oranına göre yetersiz kalan ilkokul ve ortaokulun yenilenmesini için yetkililere seslendi. Mahallesinde bazı sorunların olduğunu, bunların giderilmesi için yetkililerin gerekli girişimde bulunması gerektiğini belirten Muhtar Mehmet Işıkgün, “Mahallemizde park sorunu var. Vatandaşların rahatlıkla oturabilecekleri, sıkıntı yaşamayacakları alanlara ihtiyacımız var. Çocukların gidip gönül rahatlığı ile oynayabilecekleri, eğlenebilecekleri park alanları yok.” dedi. Mahallede kurulan semt pazarının diğer mahallelere araçla geçişi zorlaştırdığını da dile getiren Işıkgün, “Mahallemizde cuma günleri semt pazarı kurulmaktadır. Semt pazarının kurulduğu gün, Bahçecik Mahallesi ve İmam Ağa Mahallesi’nden vatandaşalar Bahçelievler Mahallesi’ne gitmek için mahallenin bir ucundan öbür ucuna gitmek zorunda kalıyor. Oysaki 1912 nolu sokağımız pazarın kurulduğu gün trafiğe açılırsa, vatandaşlar bütün bir mahalleyi gezerek karşıya geçmek zorunda kalmayacak. Bu şekilde sorunumuz da ortadan kalkmış olacaktır. Tek katlı sağlık ocağımız eskimiş durumdadır. Daha büyük ve konforlu bir sağlık ocağına ihtiyacımız var. Sağlık ocağımız aynı anda 2 mahalleye hizmet veriyor. Bundan dolayı sıkıntılar yaşanabiliyor.” ifadelerini kullandı. Okulun mevcut yapısının öğrenci sayısı için yetersiz olduğunu belirten Işıkgün, “Okulumuzun sınıf sayısı yetersizdir. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz sıkıntı yaşıyor. Nüfus artışından dolayı okulumuzun mevcut kapasitesi öğrencilerimiz için yetersiz gelmektedir. Bunun da bir an önce çözüme kavuşturulması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

“Mahallemizde hiçbir şey yok”

Mahalle esnaflarından Bahattin Özen, mahallenin hizmet görmediğinden dert yanarak “Çocuk parkı, sağlık ocağı, hiçbir şey yok mahallemizde. Çocuklar yollarda oynuyor, yolda kasis olmadığı için hızlı gelen araçlar tehlike saçıyor, trafik kazalarına neden olabiliyor. Yetkililerden buraya gerekli hizmeti yapmalarını bekliyoruz. Mahallemize taziye evinin yapılması da bizim için çok güzel olacaktır.” dedi. Mahalle sakinlerinden Cengiz Işıkgün ise, “Mahallemizde taziye evimiz yok. Belediye Başkanıyla görüşmemizde taziye evini yapacağına dair söz verdi. 3 bin 500 metrekarelik bir alanımız var. Oraya yapılacak diye söz vermişti. Okullarımızın sınıf sayısı yetersiz, sınıflar genelde kalabalık oluyor. Bu sorunun da bir an önce düzeltilmesi gerekiyor. Güvenlik açısından eskiye oranla çok fazla sıkıntımız yok. Mahallede daha önce balici ve tinerciler fazlasıyla rahatsızlık veriyordu. Şimdi mahallemiz daha sakindir. Hırsızlık olaylarına karşı kamera sistemlerinin olması bizim için iyi olacaktır.” ifadelerini kullandı. Son olarak Işıkgün, “Mahallemize en azından 2 çocuk parkı yapılmalıdır. Yapılacak olan parklarda sorun olmaması için aydınlatmanın olması gerekiyor. Özellikle yazın, vatandaş ailesi ile parkta otururken rahat etmelidir. Sağlık ocağımız Bahçecik Mahallesi ve İmam Ağa Mahallesi’ne birden hizmet veriyor. Bundan dolayı sağlık ocağımız hizmet noktasında yetersiz geliyor. Daha geniş ve konforlu bir sağlık ocağının yapılmasını arzuluyoruz. Milletin bu noktada mağduriyeti var.” dedi. (İLKHA)

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
VİDEO HABER – Mahalle sakinleri okul ve sağlık ocağı istiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Diyarbakır Yenigün Gazetesi - Son Dakika Diyarbakır Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin