Video Haber: "Doktorlar gönüllü olarak akşam saat 8'e kadar çalışacak"

Video Haber: "Doktorlar gönüllü olarak akşam saat 8'e kadar çalışacak"
https://www.youtube.com/watch?v=TYz-2x245DU Siirt Devlet Hastanesine gelen vatandaşlar artık akşam saat 20.00'a kadar muayene olabilecek. Hastanede doktorlar...

Siirt Devlet Hastanesine gelen vatandaşlar artık akşam saat 20.00'a kadar muayene olabilecek. Hastanede doktorlar gönüllülük esasına göre çalışacak.

Siirt Devlet Hastanesine gelen vatandaşlar, artık akşam saat 20.00'a kadar muayene olabilecek. Çocuk hastalıkları, dâhiliye, genel cerrahi, ortopedi, kulak burun boğaz, cildiye ve diğer bölümlerinin de açık olacağı hastanede doktorlar gönüllülük esasına göre çalışacak. Çalışanlardan gelen talepler üzerine Siirt Devlet Hastanesi Başhekimi Sedat Yeşilbaş, uygulamanın 4 Şubat'tan itibaren başlayacağını söyledi.

Muayene olmak isteyen vatandaşların 182 randevu hattını arayarak muayene olabileceklerini, randevu alamadan hastaneye gelen vatandaşlara da kolaylık sağlanabileceğini hatırlatan Yeşilbaş, Devlet ya da özel sektörde çalışan vatandaşların mesai saatlerinde uzman doktor polikliniklerinden faydalanamadıkları için böyle bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirtti.

"Mesai dışı uygulamada cerrahi ve cerrahi dışı poliklinikler de olacak"

Mesai dışı poliklinik uygulamasını şubat ayı itibarı ile başlatmış bulunduklarını belirten Yeşilbaş, "Mesai dışı uygulamaya doktorlarımız, personellerimiz, hemşirelerimiz ve hizmetlilerimiz katılmış bulunmaktadır. Mesai dışı uygulamada cerrahi ve cerrahi dışı dediğimiz dâhiliye branşlar katılım sağlamıştır. Bunun doğrultusunda gerek çocuk hastalıkları, dâhiliye, genel cerrahi, ortopedi, kulak – burun – boğaz ve cildiye gibi halkımızın taleplerini karşılayabilecek branşlar akşam 17.00 ile 20.00 saatleri arasında halkımıza hizmet verecektir." dedi.

"Başvurular 182 randevu sistemiyle alınacak"

Özellikle halkımızdan memur ve öğrenci kesimini, mesai saatleri içerisinde uzman doktor polikliniklerine ulaşamayan kesimleri hedef edindiklerini vurgulayan Yeşilbaş, "hastaların başvurularının 182 randevu sistemiyle alınacağını ama randevu alamayan hastalara da hizmet vermeye çalışacaklarını dile getirdi.

"Uygulama vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlayacak"

Geçmiş dönemlerde personel sayısının az olması ve hasta yoğunluğunun da fazla olması münasebeti ile büyük sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Ortopedi Uzmanı Doktor Sabahaddin Kılıç, bu uygulamanın vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlayacağını kaydetti.

Görevli olan devlet memurlarının mesai saatleri içerisinde uzman doktor hizmeti alamadıklarına dikkat çeken Kılıç, "Problemleri ve yoğunluğu görmüş olduk. Devlet memurlarının uzman doktorlardan faydalanmalarını sağlamak amacıyla 4 Şubat'tan itibaren mesaiden sonra saat 17.00'den başlatıp 20.00 saatlerine kadar bir hizmet vermeyi planlıyoruz. Gün içerisinde ilçe ve köylerden gelen hasta sayısı oldukça fazla ve bu oldukça ciddi bir sıkışıklığa neden oluyor. Bu vesile ile şehir merkezinde oturan ve devlet memuru olan vatandaşların 17.00 ile 20.00 saatleri arasında hizmet alabileceğini ve buna dikkat etmelerini istiyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.