Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alacak

Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alacak
Sağlık Bakanlığı 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular İşkur'dan üzerinden gerçekleştirilecek DİYARBAKIR YENİGÜN - Sağlık Bakanlığı;...

Sağlık Bakanlığı 16 bin sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular İşkur'dan üzerinden gerçekleştirilecek

DİYARBAKIR YENİGÜN - Sağlık Bakanlığı; Hemşire, ATT, sağlık memuru, diş hekimi, şoför, destek personeli ve diğer kadrolarda sağlıkçı memur alımı gelişmeleri gibi birçok alanda personel alımı yapacak. Sağlık Bakanlığının yaptığı duyuru ile başvurular Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden yapılacak olup www.işkur.gov.tr adresinden veya İŞKUR il merkezlerinden şahsen yapılması gerekiyor.

Taşıması gereken şartlar

Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların taşıması gereken şartlar ise şöyle;

“1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

  1. 18 yaşını tamamlamış olmak.
  2. 36 yaşından gün almamış olmak.
  3. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
  4. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.
  5. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
  6. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
  7. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;
  8. a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
  9. b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.