Kadınlara özel mekânlar beğeni topluyor

Kadınlara özel mekânlar beğeni topluyor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, kadınlara özel olarak açıp hizmette sunduğu Bizim Mekân, Hanımlar Lokali ve Spor Merkezi beğeni topluyor.  DİYARBAKIR...

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, kadınlara özel olarak açıp hizmette sunduğu Bizim Mekân, Hanımlar Lokali ve Spor Merkezi beğeni topluyor.

 DİYARBAKIR - Kadınlara, meslek edindirme kursları açan ve yıl içinde farklı tarihlerde çeşitli etkinlikler düzenleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, kadınlara özel olarak açıp hizmette sunduğu mekânlar büyük beğeni topluyor. Kentin değişik adreslerinde oluşturulan mekânlardan sadece kadınlar faydalanabiliyor.

Kadın ve Aile Daire Başkanlığı, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda kadınların sosyal etkinliklerini düzenleyebildiği “Bizim Mekân”da Belediye personeli görev yapıyor. Randevulu sistemle çalışan mekânda kadınlar, istediklerinde randevu alıp bir araya gelip programlarını gerçekleştirebiliyor.

Kadın emeği ürünler satış büfeleri

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kadın istihdamını artırmak ve emeğini görünür kılmak için eski Mardin yolu üzerinde 2 adet satış büfesi açıldı. Kış aylarında sadece Perşembe günleri, bahar ve yaz aylarında ise her gün 10:00-17:00 saatleri arasında hizmet veren büfelerde kadınların, ürettikleri ürünlerin satışı gerçekleşiyor. Ürünlerde elde edilen gelirler ise üretici kadınlara teslim ediliyor.

Hanımlar Lokali ve Spor Merkezi hizmette

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, 632 metrekarelik kullanım alanı içinde kütüphane, spor merkezi, bilgisayar odası, anasınıfı, oyun odası, kuaför ve el sanatları atölyelerinin bulunduğu, kadınların hizmetlerden ücretsiz şekilde yararlanacağı ‘Hanımlar Lokali ve Spor Merkezi’ Koşu yolu Parkı içinde yer alıyor. Merkezde, kadınlara yönelik meslek edindirme, okuma-yazma kursları açılacak ve çocuk ihmal istismarıyla ilgili eğitimler verilecek. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.