Diyarbakır Yenigün

Gazeteci Gülden Aydın hayatını kaybetti

Gazeteci Gülden Aydın hayatını kaybetti
19 Mart 2019 - 15:24

Gazeteci Gülden Aydın hayatını kaybetti. Aydın Hürriyet gazetesinde çalışmıştı.

DİYARBAKIR YENİGÜN –  1,5 yıldır kanserle savaşan ve birçok ödüllü habere imza atan Gazeteci Gülden Aydın hayatını kaybetti. 60 yaşındaki Aydın, 2002-2004 yılları arasında Akşam gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü yaptıktan sonra döndüğü Hürriyet’te uzman muhabirlik yapıyordu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve Sürekli Basın Kartı sahibi olan Aydın çok sayıda ödülün sahibiydi.

Aydın, bir TED konuşması öncesi kendini şöyle tanıtmıştı; “Kısa süren Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğinden sonra gazeteci oldum. 1994’ten bu yana Hürriyet Gazetesi’ndeyim. 2002-2004 yılları arasında Akşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü yaptıktan sonra döndüğüm Hürriyet’te uzman muhabirlik yapıyorum. Hayatımın önceliği haber. Kadın ve çocuğa karşı şiddet, istismar ve tecavüz, Güneydoğu, sınır ötesi özel ilgi alanımda. Heyecanım, vicdanım yegâne zenginliğim. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve sürekli basın kartı sahibiyim. Çok sayıda ödülüm var. Ancak en büyük ödüllerim, haber yaparak ulaştığım mağdur kadın ve çocukların hayatlarının olumlu yönde değişmesinde rol oynamak.” (Haber Merkezi)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım