VİDEO HABER – Bayram alışveriş telaşı başladı

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kalırken vatandaşları da bayram alışverişi telaşı sardı

Her Ramazan ve Kurban Bayramı’nda ayrı bir heyecanla alışverişler yapılır, el öpmeye gelecek çocuklar için şeker ve çikolata alınır. Özellikle çocuklar için bayramda yeni kıyafet ve yani ayakkabı işin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bu nedenle hem esnafın hem de vatandaşın bu yıl beklentisi büyük. Ramazan Bayramı’na bir hafta kala renk renk şeker ve çikolatalar da tezgahtaki yerini aldı. Şeker ve çikolatanın yanı sıra, lokum, kahve ve kolonya da bayram alışverişi listesinde yer alan ürünler.

Vatandaş şeker alıp almamakla kararsız alsa da çok az alıyor

Her bayramda en az 10 ton bayram şekeri aldıklarını fakat yüksek fiyattan dolayı bu bayramda sadece 1,5 ton şeker aldığını ifade eden Erkan Dekat, “İşlerimiz çok düştü sadece benim değil bütün esnafın işi çok düştü normalde bayrama son birkaç gün kala çarşı oldukça kalabalık olurdu. Ama şimdi fiyatlar yüksek olduğu için vatandaş şeker alıp almamakla kararsız alsa da çok az alıyor.” dedi.

İnşallah iyi olacak ama sanki biraz umudumuz kırık

Bayram için mal aldıklarını ve bütün hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden Zafer Sevgin, “İnşallah iyi olacak ama sanki biraz umudumuz kırık. Bütün çeşitlerimizi hazırlamış müşterimizi, bekliyoruz. Ama fiyatlar çok yüksek. Geçen sene sattığımız çocuk pantolonunu 90 liraya vermek zorunda kalacağım. Az önce paçasını yaptığımız pantolonun fiyatını beğenmeyen müşteri malı bırakıp gitti. Alım gücü çok düşük, fiyatlar da çok yüksek. Fiyatlar halen de artmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Ramazan’ın her zaman bir bereketi vardır

Geçen seneye göre fiyatların biraz yüksek olduğunu ama ona rağmen Ramazan ayının bereketiyle satış olduğunu ifade eden Halil Altunç, “Şu anda bir hareketlilik var. Hem bayram hem de ihtiyaç olduğu için mecburen almak zorunda kalıyorlar. Bizler de elimizden geldiği kadarıyla fiyat farkını yansıtmamaya çalışıyoruz. Ramazan’ın her zaman bir bereketi vardır. Fiyat artışı da olsa, düşük te olsa her zaman çocuklar için alışveriş yapılır. Ama ihtiyaca göre.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
VİDEO HABER – Bayram alışveriş telaşı başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin