Diyarbakır Yenigün

Doku’yu arama çalışmaları yeniden başladı

Doku’yu arama çalışmaları yeniden başladı
15 Ekim 2020 - 15:42

284 gündür kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku için Uzunçayır Baraj Gölü’nde 3’üncü defa arama çalışması başlatıldı.

 

YENİGÜN HABER – Turceli’deki Munzur Üniversitesi öğrencisi Diyarbakırlı Gülistan Doku’dan 284 gündür haber alınamıyor. Doku’nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü’nde 3’üncü defa arama çalışması başlatıldı.

Tunceli Valiliği koordinesinde bugün başlatılan arama çalışmalarına Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ve su altı arama kurtarma birimleri katılıyor.

Doku için suda başlatılan ilk arama çalışmaları 6 Temmuz’da durdurulmuştu. Doku’nun ailesinin talebi üzerine 22 Temmuz’da gerçekleştirilen su tahliye çalışmaları sonucunda baraj suyu minimum seviyeye düşürülmüş, su tahliyesi 16’ncı gününde sonlandırılmıştı. 7 Ağustos’ta su seviyesinin 16 metreye indirilmesinin ardından barajda tekrar su altı arama çalışmaları başladı.

18 Ağustos ise, Doku’ya dair herhangi bir ize ulaşılamadığı için arama çalışmaları tekrar sonlandırılmıştı.  (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım