Diyarbakır Yenigün

Diyarbakır’dan Elazığ’a yardım eli

Diyarbakır’dan Elazığ’a yardım eli
27 Ocak 2020 - 12:32

Diyarbakır DTSO ve DTB tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında Elazığ ve Malatya’da deprem den etkilenen ihtiyaç sahiplerine iki kamyon temel ihtiyaç malzemesi gönderildi. Diyarbakır’da 37 yıldır faaliyet gösteren bir Ekmek Fırını ise, bir gün boyunca ekmeklerini Elazığ’daki depremzedelere için üretti

DİYARBAKIR YENİGÜN – Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Türkiye nefesini tutarak acı olaydan saatler sonra gelecek umutlu haberlerini bekliyor. Bir yandan da Elazığ’ın acılarını sarmak isteyen şahıs, kurum ve kuruluşlar yardım hazırlıkları yapıyor. Yardımlar bütün kentlerde valilik ve belediyeler tarafından organize ediliyor.

‘Kardeşlerimizin yanındayız’

Bu kapsamda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) tarafından Elazığ ve Malatya’da deprem den etkilenen ihtiyaç sahiplerine iki kamyon temel ihtiyaç malzemesi gönderildi. Diyarbakır DTSO ve DTB tarafından başlatılan yardım kampanyasının yanı sıra Oda ve Borsa tarafından sabahın erken saatlerinde iki kamyon içerisinde yer alan Gıda malzemeleri Isıtıcı, Çocuk bezi ve battaniyeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması üzere yola çıktı. “Kardeşlerimizin Yanındayız” sloganı ile yola çıkan yardım malzemelerini inceleyen DTSO Başkanı Mehmet Kaya ile DTB Başkanı Engin Yeşil, depremden zarar gören vatandaşların yaralarının sarılması noktasında, Diyarbakır TSO ile DTB olarak seferber olduklarını söylediler.

Gün boyu ürettikleri ekmekleri Elazığ’a gönderdiler

Diyarbakır’da da 37 yıldır faaliyet gösteren ve yardımlar konusunda ön ayak olan iş insanı Mecit Akkaya’ya ait Ekmek Fırını ise, Elazığ’daki depremzedelere ulaştırılması için Diyarbakır Valiliği koordinesinde gün boyu ürettikleri ekmekleri Elazığ’a gönderdi. Fırında özenle hazırlanan ekmekler servis araçlarına yüklenerek Elazığ’a gönderilirken, ekmekler servis minibüslerine yüklenmeden önce açıklamada bulunan Fırının Personel Müdürü Volkan Akkaya, “Diyarbakır valiliği ve belediye başkanlığına Elazığ’daki depremzedelere yardımda bulunmak istediğimizi illettik. İsteğimiz kısa sürede kabul edildi. Bizlerde bir gün boyunca ürettiğimiz ekmekleri deprem bölgesine gönderiyoruz. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi. Yapılan açıklamanın ardından ekmekler özenle servis minibüslerine bindirilerek deprem bölgesine doğru yola çıktı. Diyarbakırlı esnafın yaptığı örnek davranış ise taktirle karşılandı. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım