Diyarbakır Yenigün

Diyarbakır’daki FETÖ davasında karar

Diyarbakır’daki FETÖ davasında karar
21 Şubat 2019 - 10:15

​Diyarbakır’da, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında yargılanan 3 eski komutan müebbet hapisle cezalandırıldı.

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır’da, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında yargılanan eski Tuğgeneral Deniz Kartepe, eski Tümgeneral Atilla Darendeli ve eski Albay Bülent Gürdoğan, müebbet hapisle cezalandırıldı.

15 Temmuz darbe girişiminde Diyarbakır’daki 8’inci Ana Jet Üssü Komutanı olarak görev yapan eski Tuğgeneral Deniz Kartepe, Diyarbakır’da kapatılan 2’nci Birleştirilmiş Hava Harekât Merkezi (BHHM) Komutanı olarak görev yapan eski Tümgeneral Atilla Darendeli ve BHHM’de görevli eski Albay Bülent Gürdoğan’ın yargılanmasına bugün karar duruşmasıyla devam edildi.

Diyarbakır 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Gürdoğan hazır bulunurken,diğer sanıklar Kartepe ve Darendeli ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Adana F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan duruşmaya katıldı.

Mahkeme heyeti, yargılama sonucu 3 sanığa, ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek’ suçundan ayrı ayrı müebbet hapis cezası verdi. (İLKHA)

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım