Diyarbakır Yenigün

Diyarbakır’da gösteri ve yürüyüş alanları belirlendi

Diyarbakır’da gösteri ve yürüyüş alanları belirlendi
15 Ocak 2020 - 11:46

Diyarbakır Valiliği, şehir merkezinde yapılacak toplantı ve yürüyüş güzergâhlarını yeniden belirledi

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır’da 2020 yılı için toplantı, gösteri, yürüyüş, miting, fuar ve açık hava toplanma yerleri ile gösteri sonrasında dağılma yönleri, valilik tarafından hazırlanan krokilerle kamuoyuna duyuruldu. Duyuruda, İstasyon Meydanı, Nevroz Alanı ve TÜYAP Fuar Merkezi alanı olarak belirlenen 3 noktada, yürüyüş, toplanma ve dağılma sırasında halkın kullanacağı güzergâhlar net olarak belirtildi. Yapılan açıklamaya göre, merkez Yenişehir ilçesinde toplantı alanı olarak belirlenen İstasyon Meydanı’na gitmek için ilk toplanma alanı Urfakapı Kavşağı belirlendi.

Burada toplanacak vatandaşlar, toplantı ve gösterilerin yapılacağı İstasyon Meydanı’na İstasyon Caddesi’ni takip edecek. Burada düzenlenecek miting ve gösteri sonrası ise vatandaşlar, İstasyon Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve Bağlar istikametini kullanacak. Merkez Bağlar ilçesinde belirlenen ikinci toplanma alanı olarak Newroz alanı belirlendi. Buraya gitmek için ilk toplanma alanı olarak da Zümrütkent Caddesi, Zümrüt evlerini geçtikten sonra ki kavşak olarak belirtildi. Burada toplanacak olanlar, Zümrütkent Caddesi’ni takip ederek Bağcılar Bölgesindeki Newroz alanına gidecek. Burada yapılacak miting ve gösteri sonrası vatandaşlar, Zümrütken Caddesi, Yeni Hal 1 ve 2’inci Cadde, Urfa Yolu ve Hamravat Evleri istikametini kullanacak.

Üçüncü toplanma alanı olarak da merkez Yenişehir ilçesi sınırları içerisinde, Elâzığ Caddesi üzerindeki TÜYAP Fuar Merkezi olarak belirlendi. Buraya gitmek üzere ilk toplanma noktası olarak da Elâzığ Caddesi üzerindeki Unatlar Oto Ford Servisi karşısında bulunan boş alan kullanılacak. Elâzığ Caddesi’ni kullanarak TÜYAP Fuar Merkezi’ne ulaşılabilecek. Burada yapılacak toplantı ve gösteri sonrası ise vatandaşlar, Elâzığ Caddesi, Üçkuyular Toki, Arıtma Tesisleri ve Elâzığ Caddesi Ergani istikametini kullanabilecek. Açıklamanın sonunda, şehir merkezinde afiş ve pankart asılacak yerler de düzenleme kurulunun talepleri doğrultusunda Büyükşehir Belediyesinin uygun göreceği yerler ile toplantı alanında krokide belirtilen yerler olarak belirlendi. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım