Diyarbakır Yenigün

Video Haber: Diyarbakır’da cezaevi firarileri yakalandı

Video Haber: Diyarbakır’da cezaevi firarileri yakalandı
30 Ocak 2019 - 14:45

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda silah ve esrar ele geçirilirken, çeşitli suçlardan aranma kaydı bulunan 2 cezaevi firarisi de yakalandı.

DİYARBAKIR YENİGÜN- Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Lice ilçesinin kuzeydoğusundaki dağlık ve kırsal alanda 27 Ocak’ta başlatılan operasyonun, dün saat 22.00 itibariyle başarıyla tamamlandığı belirtildi. Operasyon kapsamında gerçekleştirilen arama neticesinde; 3 adet ruhsatsız av tüfeği ve bunlara ait 78 adet fişek, 25 kilogram kubar ve 13 kilogram toz esrar ile 14 kilogram kenevir tohumu ele geçirildiğinin kaydedildiği açıklamada, bunların muhafaza altına alındığı bildirildi.

Açıklamada, “Yol kontrol ve adli arama faaliyetleri neticesinde; 2 konut ve eklentisinde yetkili makamlardan alınan karar uyarınca adli arama faaliyeti gerçekleştirilmiş, 30 şahıs ve 5 aracın Jandarma Asayiş Bilgi Sistemi (JABS) marifetiyle KİHBİ, UYAP ve ASAL sorgulamaları yapılmıştır. İcra edilen adli arama faaliyeti esnasında hükümlü veya tutuklunun kaçması, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama, nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme suçlarından aranma kaydı bulunan 2 cezaevi firarisi yakalanarak gözaltına alınmıştır.” denildi. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım