Diyarbakır Yenigün

Diyarbakır’a Sahra Hastanesi talebi!

Diyarbakır’a Sahra Hastanesi talebi!
22 Ağustos 2020 - 12:37

Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu’nu makamında ziyaret eden Huzur-Sen İl Başkanı Ahmet Böçkün, kentte artan koronavirüs vaka sayılarına ve sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekti. Kentte ilave tedbirlerin alınması gerektiğini vurgulayan Böçkün, şehirde bin yataklı Sahra Hastanesi kurulması gereğinin ise altını çizdi

DİYARBAKIR YENİGÜN – Huzur-Sen İl Başkanı Ahmet Böçkün ve Yönetim Kurulu üyeleri Vali Yardımcısı Fatih Cıdıroğlu’nu makamında ziyaret ziyaret etti. Sağlık çalışanlarının sorunları ve pandemi süreciyle ilgili konuların görüşüldüğü ziyarette, kentte artan vaka sayılarına dikkat çekilerek, Diyarbakır’da bir Sahra Hastanesi kurulması talep edildi. Ziyarete ilişkin bilgi veren Huzur-Sen İl Başkanı Ahmet Böçkün, sağlık çalışanlarının son derece özveriyle çalışıp yorgun düştüğünü bu sebeple kent genelinde ilave tedbirler, denetimler ve kısıtlamalar olması gerektiğini söyledi.
‘Sahra hastanesi talebinde bulunduk’
Böçkün, “Ziyarette son dönemde Diyarbakır’da artan pozitif Kovit-19 hasta sayısı sebebiyle alınması gereken tedbirler ve koruyucu sağlık hizmetleri hakkında istişare ettik. Bölgeye hizmet eden şehrimizde artan vaka sayıları göz önünde bulundurularak ilerleyen süreçte yoğun bakım ihtiyacı da düşünülerek 1000 yataklı Sahra Hastanesi kurulması ve sürecin hızlandırılması talep ettik” dedi. Vatandaşların özel hastanelere gitme mecburiyetinde kalmaması için pandemi hastanesi alanlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirten Böçkün, “İlimizdeki tüm kamu hastanelerinin pandemi sebebiyle aktif halde olması bölge halkının kısıtlı imkanlarla özel hastanelere gitmek mecburiyetinde kalması demek. Bunun önüne geçebilmek adına pandemi hastanesi alanlarının yeniden düzenlenip özel hastanelere gitmeye imkanı olmayanların gidebileceği saf dışı bir alan oluşturulması gerekiyor” diye konuştu.
‘Sağlık çalışanları insan üstü çabayla çalışıyor’
Diyarbakır’da görev yapan sağlık çalışanlarının yaşamış olduğu sorunlara da değinen Huzur-Sen İl Başkanı Ahmet Böçkün, “Şehrimizde görev yapan sağlık çalışanlarının yoğun iş yükü ile insan üstü çabayla çalışıyor. Ancak sağlık çalışanları, ağır iş yükü, ek ödeme sıkıntıları çekmektedirler. Bu sorunların çözümü ve adil/dönüşümlü görevlendirmeler yapılmasını talep ettik” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım