Sanat Sokağı Festivali'nde amaç kötü algıları kırmak

Sanat Sokağı Festivali'nde amaç kötü algıları kırmak
Ofis Sanat Sokağı Derneği Başkanı Ümit Umdu, sokaktaki kötü algıları kırmak için festival düzenleyeceklerini belirtti. Umdu, festivale destek için iş odaklı sivil toplum örgütlerinden destek beklediklerini söyledi.

İLKNUR FİDAN/ YENİGÜN HABER – 5-8 Ekim tarihleri arasında Ofis Sanat Sokağı Derneği tarafından bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan Kültür ve Sanat Festivali farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Festival öncesi Sanat Sokağındaki bir kafede tanıtım toplantısı gerçekleştiren Ofis Sanat Sokağı Derneği festival ile ilgili açıklamalarda bulundu.

SOKAĞIN SANATLA ANILMASI GEREK

Ofis Sanat Sokağı Derneği Başkanı Ümit Umdu, Ofis Sanat Sokağı'nın yıllardır tahrip edildiğini insanlarda kötü algılar yarattığını belirterek bu algıyı kırmak için böyle bir kültür ve sanat festivalini düzenlediklerini söyledi.

Umdu, “Diyarbakır sevdalısı olarak buranın kalbi olan Sanat Sokağı’nın Dernek Başkanı olmaktan mutluluk duyuyorum. Başarı bir ekip işidir bu vesile ile birlikle şunu söylemek istiyorum bugün bu festivali yapıyorsak hepimizin emeği vardır. Bu sokağın sanatla anılması gerekir. Bu sokak 2000’lerde sanat için kuruldu. Fakat 2014 yılında trafiğe açıldı. Bizler de 2019’da dernek olarak bu konuyu dönemin Valisine iletip tekrar trafiğe kapattırdık. Sanatı, kültürü yaşatmak için bu etkinliği yapmak istedik.” İfadelerini kullandı.

TÜM DİYARBAKIRLILARI FESTİVALE BEKLİYORUZ

Umdu, Festivale tüm Diyarbakırlıların katılımını beklediğini söyleyerek “Festivalimiz 5 Ekim’de başlayacak. Tüm Diyarbakırlıları 5 Ekim’de buraya bekliyoruz. Festivalde sanat, tiyatro, oyun gibi çeşitli festivaller olacaktır. Diyarbakır’daki tüm STK’lara sesleniyorum. Bu festivale destek verin. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası’na festivale destek verilmesi için talebimiz oldu. Cevap bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

1.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.