Mobbinge uğradığı iddia edilen Çınar Müftüsü’nün görev yeri değiştirildi

Mobbinge uğradığı iddia edilen Çınar Müftüsü’nün görev yeri değiştirildi
Çınar Kaymakamının mobbingine maruz kaldığı iddialarıyla gündeme gelen Çınar Müftüsü Ferit Bilgin’in görev yeri değişti.

Geçtiğimiz hafta Çınar Kaymakamı Muhammet Fatih Günlü’nün mobbingine maruz kaldığı iddialarıyla gündeme gelen Çınar Müftüsü Ferit Bilgin’in görev yeri değiştirildi.

Konu ile ilgili yazılı basın açıklaması yapan Manevi İlkeli Liyakatli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Derneği (MİL DİYANETSEN) Genel Başkan Celaleddin Gül, “Diyarbakır / Çınar Kaymakamının İlçe Müftüsüne uyguladığı mobbingi, baskıyı ve aralarında yaşanan sorunları duyunca kulaklarımıza inanamadık. Sendikamıza ulaşan iddialar doğruysa, tam bir skandal! İlçe Müftümüzün yaşadığı kâbus, baskı ve mobbing tüylerimizi diken diken etti.” İfadelerini kullanmış ve konuyu CİMER ve yargıya taşıyacaklarını belirtmişti.

İddiaların hedefindeki Kaymakam Günlü ise bahse konu iddiaların iftira olduğunu savunmuş, ilçe müftüsünün daha çok makamında oturmayı tercih ettiğini ifade etmişti.

Gelişmelerin ardından İlçe Müftüsü Bilgin’in kendi isteği ile Şırnak’ın Silopi İlçesi’ne tayin edildiği iddia edildi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.