Kürt meselesinin çözümü Diyarbakır'da tartışılacak

Kürt meselesinin çözümü Diyarbakır'da tartışılacak
Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu, Kürt meselesinin demokratik zeminde çözümüne dair görüş alışverişinde bulunmak üzere konferans düzenleyecek.

YENİGÜN HABER – Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu, Kürt sorunun demokratik ve barışçıl zeminde çözümüne dair yapılabilecekler konusunda görüş alışverişinde bulunulmak üzere bir konferans gerçekleştirecek.

Bölgedeki sivil toplum, meslek, hak ve iş örgütleri temsilcilerinin bir araya geleceği konferans, yarın (24 Şubat günü) saat 12.00’de Mitanni Hotel’de gerçekleştirilecek.

Katılımcılara gönderilen davetiyede, şu ifadelere yer verildi:

“Kürt meselesinin çözümsüzlüğünün yarattığı sorun alanları bütün ağırlığı ve can yakıcılığıyla son kırk yılda olduğu gibi varlığını sürdürmektedir. Hukuk, demokrasi, insan hakları ve ekonomi alanında yaşadığımız sorun ve sıkışmışlığın en önemli nedeni şüphesiz Kürt Meselesindeki çözümsüzlüktür. Demokratik çözüm zemininden uzak, güvenlikçi politikalar ve şiddet yöntemleri tüm toplumu olduğu gibi bizleri de fazlasıyla kaygılandırmaktadır.

Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu olarak; bölgede bulunan bütün sivil toplum, meslek, hak ve iş örgütleri olarak bu süreçte bir araya gelmeyi ve Kürt Meselesinin demokratik ve barışçıl zeminde çözümüne dair yapılabilecekler konusunda görüş alışverişinde bulunmayı, çok kıymetli ve aynı zamanda tarihi bir sorumluluğun gereği olarak görüyoruz.

Bu sorumluluk bilinciyle hep birlikte Kürt Meselesinde yeniden barışı ve çözümü konuşabilmenin olanaklarının yaratılması için 24.02.2024 tarihinde Diyarbakır’da yapılacak toplantıya katılımınızı önemsiyor, katılımınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.”

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.