Diyarbakır’ın 8 vekilinden kayyım önergesi

Diyarbakır’ın 8 vekilinden kayyım önergesi
Diyarbakır'da kayyımla yönetilen belediyelerle ilgili meclise araştırma önergesi veren Yeşiller ve Sol Parti Diyarbakır milletvekilleri, Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını istedi.

YENİGÜN HABER – Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Diyarbakır Milletvekilleri kayyımların yaptıkları uygulamalar ve yolsuzluk iddialarının araştırılması için Meclis'e araştırma önergesi verdi.

BELEDİYELERE AİT TAŞINMAZLAR UCUZA SATILDI

Adalet Kaya, Ceylan Akça Cupolo, Berdan Öztürk, Cengiz Çandar, Halide Türkoğlu, Mehmet Kamaç ve Sevilay Çelenk Özen tarafından verilen önergede, şu ifadelere yer verildi:

“Kayyımlar, göreve atandıkları günden itibaren yolsuzluklarla gündeme geldi ve bu yolsuzlukları kamuoyuna ve Sayıştay raporlarına da yansıdı. Belediyelere ait arsaları, dükkanları ve taşınmazları değerinden ucuza satma, ihaleye fesat karıştırma, düşük fiyatlı kiralamalar, yüksek özel kalem harcamaları, hukuksuz devirler, belediye kaynaklarıyla seçim çalışması yapma, usulsüz işe alımlar, liyakatsiz atamalar, gider harcamalarını yüksek gösterme kayyımların yarattığı ağır tahribatların yalnızca bir kaçıdır. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır ilçe belediyelerine atanan kayyımların yaptıkları yolsuzlukların, tahribatların ve kamuya verdikleri zararların araştırılması ve bir daha yaşanmaması Meclis'in sorumluluğundadır. Atanan kayyımların usulsüz işlem ve kamu yararına aykırı faaliyetlerinin araştırılması için Meclis Araştırma Komisyonu kurulması önem arz etmektedir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.