Diyarbakır Bağlar Belediyesi: Maaşları ödeyemiyoruz

Diyarbakır Bağlar Belediyesi: Maaşları ödeyemiyoruz
Bağlar Belediyesi DEM Partili yeni eşbaşkanları, devraldıkları belediyenin mali tablosunu açıkladı

YENİGÜN HABER – Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi Eş Başkanları Rezan Leyla Ayaz ve Siraç Çelik, belediyenin mali tablosu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, önceki yönetimin bütçede açtığı onarılmaz gedik yüzünden maaşların ödenemediği belirtildi.

Bağlar Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle:

Beyoğlu Kayyum Yönetiminin devrettiği, üzerimize yıktığı tahribatın boyutlarını incelediğimiz her dosyada el attığımız her işte görüyoruz. Araştırma inceleme ve teftiş kurulumuzca tamamlanan çalışmalar önümüzdeki günlerde açıklanacak ve mülkiye, Sayıştay müfettişleri dahil her türlü hukuki süreç başlatılacaktır. FAKAT MAYIS AYI PERSONEL MAAŞLARINI Kamu kaynaklarını sorumsuzca kullanan norm kadro dengesini gözetmeden, aile bağları, ticari ve bürokratik ilişkilerini ön plana alarak sınırsızca personel alımına giden "Beyoğlu Kayyum Yönetiminin" bütçede açtığı onarılmaz gedik yüzünden ÖDEYEMİYORUZ.

Tabloda görüldüğü üzere bu ay hiç yatırım yapmaz hizmet etmez isek dahi sadece personel maaşlarını ödemek için 40 MİLYON TL'ye, aylık hizmetleri karşılamak için 80 MİLYON TL'ye toplam 120 MİLYON TL 'ye ihtiyacımız vardır.”

Beyoğlu’ndan açıklama

Öte yandan Bağlar Belediyesi eski başkanı olan ve hakkında rüşvet iddiasıyla nedeniyle yurt dışı yasağı bulunan Hüseyin Beyoğlu, belediyeyi borçsuz bir şekilde devrettiklerini açıkladı.

Beyoğlu, “Bizim dönemimizde 5 yıl boyunca tüm personel maaşları düzenli olarak ödenmiş belediye tarihinde benzeri görülmemiş şekilde gerekli iyileştirmeler yapılmıştır.” İfadelerini kullandı.

Beyoğlu, açıklamanın amacının emekçi kıyımına zemin hazırlamak olduğunu iddia etti.

Kaynak:HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum