Diyarbakır annelerinden İsrail’e tepki

Diyarbakır annelerinden İsrail’e tepki
Çocuklarının PKK mensuplarınca kandırılarak dağa kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır anneleri, İsrail’in Filistin’deki sivillere yönelik düzenlediği saldırılarını protesto etti.

7 Ekim tarihinde İsrail-Filistin arasında başlayan savaşın derinleşmesiyle İsrail güçlerinin Gazze’deki sivillere yönelik düzenlediği saldırılar dünyanın birçok noktasında protesto ediliyor. Çocuklarının PKK mensuplarınca kandırılarak dağa kaçırıldığı iddiası gerekçesiyle 3 Eylül 2019 tarihinde HDP önünde oturma eylemi başlatan aileler de İsrail’e kınama mesajı gönderdi.


Aileler adına basın açıklaması yapan, Ayşegül Biçer, dünyanın üç maymunu oynadığı İsrail Devleti’nin sivillere yönelik saldırılarına karşı tüm inananlarla beraber kıyamda olduklarını belirtti.

FİLİSTİN DAVASI İSLAM DAVASIDIR
Filistin davasının İslam ümmetinin ölmez ruhu ve dinamizminin asil teminatı olduğunu dile getiren Biçer, “Sanılmasın ki yaşananlar ümmetimiz için şerdir; bilakis hayırdır. Kudüs’te akan her damla kan, ümmetin damarlarına dolan nabız nabız uyanış, bilinç ve dirliktir. Filistin davası, ümmetin ölmez ruhu ve dinamizminin asil bir teminatıdır. Bu minvalde canını hiçe sayarak kutsal görev olarak addedip, üstlenen hiç kuşkusuz medya kurumları, medya mensupları da bulunuyor. Siz ümmetin yüz akısınız. Bu yaşananlar yeni dirilişlere, yeni fetihlere, yeni fatihlere gebedir. İslam'ın vakur duruşu ve onuru, ümmet şuuru ve mümin izzeti galebe gelecektir. Bunun idrakine varamayanlara şunları belirtmek istiyorum; Siyonizm bir emperyalizm aparatıdır. Bu kutsal mücadeleyi Arapların davası sanmak nasipsizlik ve gericilikten başka hiçbir şey değildir. Filistin'in meşru ve haklı mücadelesini desteklemek, emperyalist Siyonizm’e karşı erdemli olmaktır, ezilen halkları savunmaktır. Bu da insan olma iddiasını taşıyan her bireyin bir yükümlülüğüdür” dedi.

GAZZE'DE SOYKIRIM VAR
Gazze’de İsrail’in soykırım işlediğini ifade eden Biçer, “Kadınlar, yaşlılar, bebekler ve hastalar kıyımdan geçiriliyor. Hitler'in katlettiği, kimliğini soykırımdan alan Siyonistler, bugün dünyanın gözü önünde, Birleşmiş Milletlerin gücü yetmeksizin bir soykırım işliyor. Hesap edemedikleri şey, milyonların şahlanışı ve uyanışıdır, her doğumun sancılı oluşudur. Allah, vaadini yerine getirecektir. Diyarbakır anneleri olarak, emperyalizmin piyonluğunu, Siyonizm’in uşaklığını yapan PKK ve türevlerine karşı nasıl sabır ve sebatla mücadele içerisine girdiysek, devletimiz takdiriyle gerekirse aynı şekilde zamanın Nene Hatunları, Şerife Bacıları ve Halime Çavuşları gibi canımız, malımız ve evladımızla kaybetmeye mahkum olan Siyonist ve işgalci İsrail'e karşı da mücadele içerisine gireriz. Gazze'de şehit düşen kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Kaynak:İhlas Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.