Dicle Üniversitesi öğrencileri Resul Alan için toplanıyor

Dicle Üniversitesi öğrencileri Resul Alan için toplanıyor
Anadolu Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Resul Alan’ın intiharı sonrası Dicle Üniversitesi öğrencileri bugün bir basın açıklaması gerçekleştirecek.

YENİGÜN HABER – Eskişehir'de bulunan Anadolu Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Resul Alan, gece yarısı kendini üniversite yemekhanesine asarak intihar etmişti.

Dicle Üniversitesi öğrencileri, Alan'ın ölümü ile ilgili üniversite yemekhanesi önünde bugün basın açıklaması gerçekleştirecek.
Öğrenciler tarafından yapılan açıklamada, “Mevcut sistemin kimliksizleştirip, umutsuzlaştırıp, yoksullaştırıp intihara sürüklediği Anadolu Üniversitesi öğrencisi arkadaşımız Resul Alan’ı anmak ve tepkimizi göstermek için perşembe günü (bugün) 12.30da merkezi yemekhane önünde basın açıklaması yapacağız. Tüm yurtsever, demokrat duyarlı arkadaşlarımızı bekliyoruz." ifdeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

Anadolu Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Resul Alan, 14 Ekim’i 15 Ekim’e bağlayan gece kendini üniversite yemekhanesine asarak intihar etmişti. Alan’ın bir arkadaşı, Resul’ün intihara neden sürüklendiği ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Evde kalıyordu, sürekli çalıştığı için derslere gelemiyordu. Borçları vardı, onun için bankadan yüklü bir meblağ kredi çekmişti, onu ödeyemedi. Cebinden çıkan 3 sayfalık mektubunda borçları yüzünden intihar ettiğini anlatmış." Resul Alan, intihar etmeden önce sosyal medya hesabından bir not bıraktı: "Her şey baştan beri berbattı. Yaşamak ağır geldi. (...) Benim hikayem de böyle olsun. Siz de kendinize iyi bakın."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum