Bağlar’da kaldırımları geri kazanma çalışmaları

Bağlar’da kaldırımları geri kazanma çalışmaları
Diyarbakır'ın merkezinde bulunan Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleriyle iş birliği yaparak caddelerde, sokaklarda ve kaldırımlarda kapsamlı denetimler gerçekleştirmiştir.

Bağlar Belediyesi’nin açıklamasında, Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla gerçekleştirilen denetimlerle ilçenin estetiğine zarar veren ve görüntü kirliliği oluşturan kaldırım ve sokak işgallerine karşı her türlü önlemin alındığı ifade edildi.

Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı saha ekipleri, Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma yaparak ,ilçenin imajına zarar veren ve günlük yaşamı olumsuz etkileyen yol ve kaldırım işgalleri için dört koldan çalışma yürütüldü.
Geniş kapsamlı olarak gerçekleştirilen denetimlerle kaldırım ve yollardaki eşyalar, park edilen araçlar kaldırıldı. Çevreyi rahatsız eden seyyar satıcıları uyaran zabıta ekipleri,vatandaşların geçiş güzergahını engelleyen esnafları da kurallara uymak için bilgilendirdi.
Bağlar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada,vatandaşlardan gelen şikayet ve talepler üzerine düzenli olarak gerçekleştirilen denetimlerin artırıldığına dikkat çekildi.
“Esnaflarımızdan Kurallara Riayet Etmelerini İstiyoruz”
Belediyenin açıklamasında,”Yaya geçişlerini zorlaştıran,ilçemizin estetiğine zarar veren ve görüntü kirliliği oluşturan yol ve kaldırım işgallerine karşı her türlü önlemi almaya devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle beraber gerçekleştirdiğimiz ortak çalışmayla esnaflarımıza ve seyyar satıcılara,kurallara uymaları konusunda gerekli uyarılar yapıldı. Amacımız ilçemizde vatandaşlarımızın huzurlu bir yaşam sürmesi için gerekli imkan ve koşulları sağlamaktır. Göreve geldiği günden beri vatandaşlarımıza hizmet için tüm gücüyle mücadele eden Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla bu çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.