AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın’dan çağrı; Mahalle esnaflarımıza destek olalım!

featured
service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aylık olağan basın bilgilendirme toplantısında konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, Diyarbakırlılara kent esnafına destek verilmesi çağrısında bulundu. Mümkün olduğunca Ramazan ayında yapacakları alışverişlerini küçük esnaftan yapmalarını isteyen Aydın, “Bu şekilde mahalle esnaflarımıza destek olmaya çalışalım” dedi.  İl Valisi Münir Karaloğlu’na yönelik “Kürdistan” albümü üzerinden başlatılan linç kampanyasına da tepki gösteren Aydın, Erbil Valisi’nin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi adıyla var olan meşru bir yönetimin temsilcisi olduğunu vurguladı

 

Ahmet Baran / YENİGÜN HABER – AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, aylık olağan basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. AK Parti Diyarbakır İl Başkanlık binasında yapılan toplantıda konuşan İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Teşkilat çalışmalarına ilişkin bilgi veren Aydın, “Bu ay içerisinde, önceki aydan başladığımız İlçe programlarımıza devam ettik.  Gitmiş olduğumuz ilçelerimizde; önce o ilçede bulunan STK ve Kanaat önderleri ile bir araya gelerek onların sorun ve beklentileri ile fikirlerini dinleme imkanı bulduk. Sonrasında o ilçede bulunan 3 Kademe yani Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yönetimlerimiz ile hep birlikte bir arada teşkilat içi istişare ve değerlendirme toplantıları gerçekleştirdik. Son olarak da o ilçemizde Ak Parti kurulduğundan bugüne kadar önceki dönemlerde teşkilatlarımızda görev almış dava ve yol arkadaşlarımızla Vefa programlarında bir araya geldik. Diyarbakır İl Başkanlığı olarak tüm bu çalışmaları yaparken diğer yandan da; Diyarbakır genelindeki 1.047 Mahallemizdeki Mahalle Başkanlarımızla ilçe ilçe ayrı bir şekilde bir araya geldik. Sandık görevlilerimiz ile ilgili çalışmalarımızın yanı sıra, Mahalle Başkanlarımızı belirli bir eğitimden geçirerek ve Mahalle yönetimlerini mobilize ederek; tarihin en önemli seçimi olarak gördüğümüz 18 Haziran 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimine, belli bir disiplin ve program çerçevesinde hazırlanmaya devam ediyoruz” dedi.

Numan Kurtulmuş Diyarbakır’a geliyor

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un Diyarbakır’a geleceğini kaydeden Aydın,  “Bu ayın son teşkilat çalışmalarını da yarın Diyarbakır’ımıza gelecek olan AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Sayın Numan Kurtulmuş ile birlikte Perşembe ve Cuma günü icra edeceğiz. Önce Perşembe günü, uzun süredir hazırlıklarını yaptığımız İl Başkanlığımızın Vefa Programında Kuruluşumuzdan bu yana Partimizde görev almış tüm önceki dönemler; 3 Kademe İl Başkanları ve İlçe Başkanları, Belediye Başkan Adayları, Milletvekili Adayları ve MKYK üyelerimiz ile bir araya geleceğiz. Ardından da Cuma günü; mevcutta görev yapmakta olan tüm İl ve İlçe yönetim kurullarımız ile Belediye Başkanlarımız ve Belediye Meclis üyelerimiz ile birlikte Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantımızı yapacağız” dedi.

 “Kürdistan” tartışması

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Erbil Valisi Omid Xosnaw’ın Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na ziyaretinde hediye ettiği “Kürdistan” albümü üzerinden başlatılan linç kampanyasına da tepki gösterdi. Erbil Valisi’nin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi adıyla var olan meşru bir yönetimin temsilcisi olduğunu vurgulayan Aydın şunları söyledi;

“Türkiye’nin sınırları yaklaşık 780 bin km2 olup Türkiye bir bütündür.  Sınırlarımız, Türk, Kürt, Zaza vb. vatan evlatlarının kanlarıyla çizilmiştir. Kökü bu topraklarda olan kimsenin bundan bir şüphesi yoktur, olamaz.  Emperyalist odakların güdümünde memleketimize ve bu gerçeğe kurşun sıkanların karşısında, hepimiz biriz beraberiz.  Öncelikle bu hakikati tespit edelim. Geçtiğimiz Hafta Diyarbakır’da Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı düzenlendi.  Ülkemizin pek çok şehrinden ve komşu ülkelerden misafirlerimiz vardı. Bu misafirler arasında Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’ni temsilen Erbil Valisi Omid Xosnaw da bulunuyordu.  Erbil Valisi Diyarbakır Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’na bir ziyarette bulundu. Sayın Erbil Valisi bu ziyarette Valimize adı; “Kürdistan Fotoğraf Albümü” olan bir çalışma takdim etti.

‘Türkiye’nin bütünlüğü tartışmasız bir konudur’

Valimiz, takdim edilen bu hediyeyi kabulünün fotoğrafı üzerinden; sosyal medya ve medya organlarında adeta linç edildi. Misafirimiz olan Erbil Valisi; Irak Kürt Bölgesel Yönetimi adıyla var olan meşru bir yönetimin temsilcisidir. Hediyesi, bu bölgenin tarihi ve turistik fotoğraflarını içermektedir. Ne bazılarının bahsettiği gibi Türkiye’yi içeren bir harita ne de bir iddiası vardır. Türkiye’nin bütünlüğü hem bizim için hem valimiz için tartışmasız bir konudur. Bu birlik ve bütünlük için göstermiş olduğumuz çaba ve son nefesimize kadar devam edecek mücadelemiz ortadadır.  Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi ile geliştirdiğimiz bütün iyi ilişkiler hem onların hem de bizim faydamızadır.  Bizim orada bulunan kardeşlerimizle geliştireceğimiz ticari ilişkiler; hem karşılıklı bir kazanç imkanı sağlayacak, hem de bir takım odakların bu topraklarda kaostan ve yoksulluktan faydalanarak alanda güçlenmesine engel olacaktır.”

‘Ramazan’da Hatim Zinciri oluşturacağız’

Yaklaşan Ramazan ayına ilişkinde konulan Aydın sözlerini şu ikilde sürdürdü;

“Bu hafta Tüm Müslümanlar olarak mübarek Ramazan ayına gireceğiz.  Öncelikle bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin mübarek Ramazan aylarını tebrik ediyoruz. Yaşayacağımız manevi iklimin, Âlem-i İslamın birliğine,dirliğine ve selametine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.  Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı için inşallah Hatim Zinciri oluşturacağız. Diyarbakır’ın İslam orduları tarafından fethinin bu yıl 1383. yıl dönümü olması hasebiyle; 1383 Hatmi hedefleyeceğimiz bu zincirde birikecek Hatimlerimizi, Yasinlerimizi, inşallah Kadir Gecesinde Kurşunlu Camisinde yapacağımız bir programla; Tüm Müslümanların ruhlarına ve hasseten Tüm Diyarbakırlı Müslüman kardeşlerimizin ölmüşlerinin ruhlarına hediye edeceğiz. Bu vesileyle de partiler üstü ve siyasetten ari olarak gerçekleştireceğimiz Hatim Zincirimize tüm Diyarbakırlı kardeşlerimizi, abilerimizi, ablalarımızı davet ediyoruz.

‘Küçük esnafımızı tercih edelim’

Diyarbakırlı hemşehrilerimize bir çağrıda daha bulunmak istiyoruz. Lütfen İmkan nispetinde, gücümüzün yettiği kadarıyla bu Ramazan ayında yapacağımız alış verişlerde özellikle sokaktaki az iş yapan ve küçük esnaflarımızı tercih etmeye çalışalım ve bu şekilde mahalle esnaflarımıza destek olmaya çalışalım. Ve yine Lütfen; gücümüz yetiyorsa, elimizden geliyorsa fakirlerimize yetimlerimize destek olmak için bu Ramazan ayında her zamankinden daha fazla gayret gösterelim fedakarlık yapalım.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın’dan çağrı; Mahalle esnaflarımıza destek olalım!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Diyarbakır Yenigün Gazetesi - Son Dakika Diyarbakır Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin