Diyarbakır Yenigün

‘Diyarbakır çok önemli bir kent’

‘Diyarbakır çok önemli bir kent’
22 Ekim 2019 - 15:40

Türkiye Futbol Federasyonu  Başkanı Nihat Özdemir, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret etti. Diyarbakır’ın çok önemli bir kent olduğuna dikkat çeken Özdemir, “Diyarbakır iyi olursa, kalkınırsa bölge için ülke için iyi olur” dedi

DİYARBAKIR YENİGÜN – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF ) Başkanı Nihat Özdemir, bazı temaslarda bulunmak üzere geldiği memleketi Diyarbakır’da Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret ederek hem hayırlı olsun temennisinde bulundu hem de belediyenin hizmetleri ve spor faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Başkan Beyoğlu tarafından karşılanan Özdemir, doğup büyüdüğü kent olan Diyarbakır’a yapılacak her türlü hizmeti değerli bulduğuna dikkat çekerek Bağlar Belediyesi’nin gerçekleştirmek istediği sporla ilgili projelere ve çalışmalara her türlü desteği sağlayacaklarını kaydetti.

“Diyarbakır iyi olursa, kalkınırsa bölge için ülke için iyi olur”

Diyarbakır’ın çok önemli bir kent olduğuna dikkat çeken Özdemir, “Diyarbakır memleketim. Dolayısıyla her fırsatta ziyarete geliyorum. Bu gelişimde bir kez daha Diyarbakır’ın gelişmesine hayran kaldım. Kent gerçekten modern hale gelmiş. Diyarbakır, hem ülkemiz hem de bölgemiz için çok önemli bir kent. Diyarbakır iyi olursa, kalkınırsa bölge için ülke için iyi olur. Biz sporda tesisleşmeye büyük önem veriyoruz. Diyarbakır’ın, Bağlar’ın bu konudaki taleplerine, projelerine gerekli desteği sağlayacağız. Bağlar Belediye Başkanımızı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldık ve başarılar diledik. Bağlar, Diyarbakır’ın kalbidir. Başkanımız inşallah hak ettiği hizmetleri kazandıracak” dedi.

“Nihat Özdemir, bizim için gurur kaynağıdır”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Diyarbakır’ın bağrından çıkan Nihat Özdemir’i Futbol Federasyonu gibi bir kurumun başında görmekten ve Bağlar Belediyesi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Beyoğlu, “Nihat Özdemir ismi Diyarbakır ve Türkiye için büyük bir değerdir. Gerek yaptığı yatırımlar ve ülke kalkınmasına sağladığı katkılar, gerekse spora yaptığı hizmetler takdire şayandır. Böyle bir değerimizin Futbol Federasyonu gibi futbolun lokomotifi olan kurumun başında olması da bizim için ayrıca bir vesilesidir. Bizi ziyaret etmesi bizi ayrıca mutlu etti. Bizim tek gayemiz ve hedefimiz Bağlar’ımıza, Diyarbakır’ımıza hiçbir ayrım gözetmeden hak ettiği hizmetleri kazandırmaktır. Bunun için de spor da önemli bir yer tutuyor. Nihat başkanımızın desteğiyle bunları yapacağız inşallah” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım