Diyarbakır Yenigün

Bölge kara teslim!

Bölge kara teslim!
08 Şubat 2020 - 8:10

Depremin vurduğu Elazığ ve Malatya başta olmak üzere bölge kentlerinden kar ve sağanak yağış etkili olmaya başladı. Yüksek bölgelerinde etkili olan kar yağışının, yaşamı olumsuz etkilediği Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde kar kalınlığının bir metreyi açtığı belirildi

 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Batman, Siirt ve Şırnak kentleri yağmur ve karla karışık yağmurun etkisine girdi. Diyarbakır, Siirt ve Şırnak’ın dağlık bölgelerinde kar şeklinde olan yağışlardan kaynaklı bölgede hava sıcaklığının 2 ila 3 derece civarında azalacağı tahmin ediliyor. Siirt’in ve Şırnak’ın doğusunda yoğun kar yağışı nedeniyle meydana gelmesi muhtemel buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ile çığ tehlikesine karşı vatandaşlar uyarıldı.

Kar kalınlığı 1 metreyi aştı

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinin yüksek bölgelerinde etkili olan kar yağışının, yaşamı olumsuz etkilediği belirtildi. Bölgedeki mahalle ve mezralarda hayvancılık yapan vatandaşların, kalınlığı 1 metreyi aşan kar nedeniyle çalışmalarını yürütmede zorlandıkları kaydedildi.

Deprem bölgesinde hava durumu

Deprem bölgesi Elazığ ve Malatya’da ise, yağmur şeklinde başlayan yağışlar, soğuk havayla birlikte karla karışık yağmura, yüksek kesimlerde ise kar yağışına döndü. Deprem bölgesinde, yağışın kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklığının hissedilir derecede azalarak, mevsim normalleri altına ineceği tahmin ediliyor. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım