Diyarbakır Yenigün

Bakan Selçuk’tan Diyarbakır’daki öğretmenin darp edilmesine tepki

Bakan Selçuk’tan Diyarbakır’daki öğretmenin darp edilmesine tepki
26 Ekim 2019 - 18:06

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Diyarbakır’da bir öğretmenin, öğrencisinin yakınları tarafından okul bahçesinde darp edilmesine tepki gösterdi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Diyarbakır’da bir öğretmenin, öğrencisinin yakınları tarafından okul bahçesinde darp edilmesine ilişkin Twitter’dan açıklama yaptı.

Selçuk, “Şiddet kimden gelirse gelsin kabul edilmesi mümkün değilken; bir eğitimcinin okulda öğrencilerinin gözleri önünde darp edilmesini tarif edemiyorum. Saldırganların velimiz olması ise başka bir acı. Olayı kınıyor, takibimde olacağının bilinmesini istiyorum.”  dedi.

Diyarbakır’da merkez Kayapınar ilçesine bağlı Cumhuriyet köyündeki Süleyman ve Muazzez Ersönmez Ortaokulu’nda 21 Ekim’de Müdür yardımcısı ve Görsel Sanatlar öğretmeni Yasin Güneş, öğrencisinin yakınları tarafından okul bahçesinde darp edilmişti.

Olayla ilgili jandarma tarafından gözaltına alına öğrenci velisi M.S.A. ve oğlu S.A, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım