Diyarbakır Yenigün

‘Ay sonuna kadar Çin’den gelen tüm uçuşlar durduruldu’

‘Ay sonuna kadar Çin’den gelen tüm uçuşlar durduruldu’
03 Şubat 2020 - 15:59

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çarşamba gününden itibaren ay sonuna kadar Çin’den gelen bütün uçuşların durdurulması kararının alındığını açıkladı.

DİYARBAKIR YENİGÜN – Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılarak ölümlere yol açan Koronavirüs ile ilgili tedbirler alınmaya devam ediliyor. Ölümcül virüs sonrası Çin uçuşlarına yasak getiren ülkeler arasına Türkiye’de dahil oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çarşamba gününden itibaren ay sonuna kadar Çin’den gelen bütün uçuşların durdurulması kararının alındığını açıkladı. Sağlık Bakanı Koca; Japonya, Tayvan, Tayland, Hong Kong, Singapur, Güney Kore ve Malezya’dan gelenlere yönelik termal kamera uygulamasına başlanacağını belirtti. Çin’den Türkiye’ye getirilen vatandaşlarla ilgili ” Zekai Tahir Burak Hastanesi’nde tutulan 61 kişinin alınmış numune sonuçları çıktı. Negatif olduğu yani koronavirüs hastası olmadıkları belirlendi” diyen Sağlık Bakanı, tedbiren karantina altına alınan vatandaşlara televizyon, internet, gazete gibi zaman geçirebilecekleri her türlü imkânı sağladıklarını söyledi. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım