KESK: İhraçların yanında olmaya devam edeceğiz

KESK Diyarbakır Şubeler Platformu üyeleri, açığa alınan her bir emekçinin yanında olmaya ve hak arama mücadelelerine güç vermeye devam edeceklerini vurguladı.   Kamu...

KESK: İhraçların yanında olmaya devam edeceğiz

KESK Diyarbakır Şubeler Platformu üyeleri, açığa alınan her bir emekçinin yanında olmaya ve hak arama mücadelelerine güç vermeye devam edeceklerini vurguladı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Amed Şubeler Platformu, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile kamu çalışanlarına ihraç yolunu açan geçici 35’inci maddenin kaldırılması talebiyle Yenişehir ilçesi Hazal Park’ta her hafta gerçekleştirdikleri eylemlerini sürdürdü.  “KHK’ler gidecek biz kalacağız” pankartının açıldığı eylemde sık sık, “Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek” sloganı atıldı.

‘ÇÖZÜM MÜCADELEDE’

Açıklama yapan TARIM ORKAM-SEN Amed Şube Kadın Sekreteri Serap Akçadağ Yıldız, KESK’liler olarak ihraç edilen, sürgüne gönderilen, açığa alınan her bir emekçinin yanında olmaya ve hak arama mücadelelerine güç vermeye devam edeceklerini dile getirdi. AKP-MHP iktidarının demokrasi dışı uygulamalarına karşı çözümün yılmadan mücadele etmekten geçtiğinin altını çizen Yıldız, “Demokratik, toplumcu, ekolojik, kadın eksenli sendikacılık mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Despotlara karşı özgür düşünceyi, savaşa karşı onurlu bir barışı, ölümlere karşı yaşamı, yok etmeye karşı yaşatmayı, tekçiliğe karşı çoğulculuğu, karanlığa karşı aydınlığı savunduk ve savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Gelecek iktidarlara karşı da emekten, haktan, insan onuruna yakışır bir hayat yaşamaktan yana mücadele hattını örmeye devam edeceklerinin vurgusunu yapan Yıldız, “Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakabilmek için direne direne kazanacağız, hiç bir güç hiç bir kuvvet bizi bu mücadelemizde alıkoyamaz” dedi. (Haber Merkezi)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.