Diyarbakır Yenigün

‘Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz’

‘Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz’
01 Aralık 2019 - 13:14

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu FETÖ’nün üst yöneticilerinden Adil Öksüz’ün nerede olduğu bildiklerini söyledi

DİYARBAKIR YENİGÜN – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan FETÖ’nün FETÖ’nün üst yöneticilerinden Adil Öksüz hakkında, “Nerede olduğunu biliyoruz” açıklamasında bulundu. Katıldığı bir TV programında soruları yanıtlayan Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun izlendiği yönündeki iddialara ilişkin, bu durumun zihnin hastalıklı bir hali olduğunu ifade etti. Soylu, “Birilerinin peşine adam takıldıysa devlette bunu bilmemek mümkün değildir. Deli saçması bir konu bu. ‘Devlet beni izliyor’ diyor. Peki, izledi de ne oldu? Ne yapacaktınız da devlet bunu engelledi? Siyaset açık bir alandır. Kendine gelen haberleri doğru sayarak, bir süreç oluşturmak isteyebilir. Bunu daha çok marjinal partiler yapardı geçmişte. Bunu konuşmaya bile gerek yoktur, marazi bir haldir, yok hükmündedir.”  dedi.

‘Nerede olduğunu biliyoruz ama bizde kalsın’

ABD’nin FETÖ yöneticisi Fetullah Gülen’i barındırdığına işaret eden Soylu, “ABD hâlâ elebaşını tutuyor. Oranın finansal gücüne müdahale ediyor. Biz ABD’de bunların ne noktada olduğunu avucumuzun içi gibi biliyoruz. Biz biliyoruz da ABD bilmiyor mu?” ifadelerini kullandı. Sunucunun, “Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyor musunuz? Almanya’da deniliyor bunu teyit eder misiniz?” sorusuna Soylu, “Nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın.” diye yanıt verdi. Teslim olan PKK’lilere değinen Soylu, “Teslim olan teröristlerin ifadelerinden neler olduğunu anlatsam milletimizin midesi bulanır, kendisine gelemez. Tüm ahlaksızların üst üste bina edildiği bir terör örgütünden bahsediyoruz. İlk kez bir terör örgütünü bir devlet yönetiyor. ABD.” diye belirtti. Soylu, dağdaki PKK’lileri indirmek şu anda 5 bin 300 aile ile görüştüklerini belirterek ikna ile dağdan inen PKK’li sayısının 235 olduğunu açıkladı. (İLKHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım