Diyarbakır Yenigün

Abla Doku: Sabrımız kalmadı!

Abla Doku: Sabrımız kalmadı!
06 Mart 2020 - 11:21

Munzur Üniversitesi öğrencisi Diyarbakırlı Gülistan Doku’dan 62 gündür haber alınamıyor. Yapılan arama çalışmalarında herhangi bir ize rastlanmazken, savcılığın başlattığı soruşturmada da bir gelişme sağlanamadı. Çalışmaları yerinde izleyen Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, artık sabırlarının kalmadığını vurguladı. 

DİYARBAKIR YENİGÜN – Tunceli’de 5 Ocak tarihinde kaybolan ve en son Uzunçayır Baraj Gölü Sarısaltuk Viyadüğü üzerinde otururken görüntüsü araç içi kamerasına takılan Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmaları sürüyor.

2 aydır bir ize rastlanmadı

Çalışmalar kapsamında Uzunçayır Baraj Gölü’nde AFAD ve polis ekipleri tarafından aramalar yapılırken Vali Tuncay Sonel’in talimatıyla kıyı boyunca da detaylı arama çalışmaları başlatıldı. İHA’da yer alan habere göre botlarla taşınan polis ve jandarma ekipleri, iz bulma ve arama kurtarma köpekleri ile drone eşliğinde baraj kıyısı boyunca ve ormanlık alanda arama çalışmaları yapılıyor. Ancak ikinci ayını geride bırakan arama çalışmalarında şimdiye kadar herhangi bir ize rastlanmazken, savcılığın başlattığı soruşturmada ise bir gelişme sağlanamadı.

Abla Doku: Tükendim

Üniversite öğrencileri, sivil toplum kuruluşları ve kadın kurumları, “Gülistan Doku nerede?” diye sormaya devam ederken,  Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, artık sabırlarının kalmadığını vurguladı.  Çalışmaları yerinde izleyen abla Doku, baraj suyunun kodunun düşürüldüğünü belirterek, “Baraj kodu düşürüldüğü için kıyı taramasını sayın valimizden talep ettik. Kendisine teşekkür ediyorum. Bizi kırmayarak kara ekibini gönderdi. Drone gönderdi. Bot suyun içinde yürürken kara ekibi de kıyı boyunca arama yapacak” dedi. Yaşadıkları durumun zor olduğunu dile getiren Doku, “Rabbim kimseye vermesin. İnşallah bu süreç en kısa sürede sonlanır. Gerçekten tükendim. Sabrımız kalmadı” diye konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım