Diyarbakır Yenigün

1 milyon Suriyeli’nin güvenli bölgeye geçeceği sınır kapısında temizlik

1 milyon Suriyeli’nin güvenli bölgeye geçeceği sınır kapısında temizlik
02 Kasım 2019 - 18:44

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin Telabyad’a açılan gümrük kapısında temizlik çalışmaları başladı.
Akçakale gümrük kapısı ve Suriye Telabyad sınır kapısında temizlik çalışmaları başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu ile Suriye’nin kuzeyinde YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı hareket ile bölgede huzur ve güvenliğin tesisi için çalışmalar devam ediyor.
Barış Pınarı Harekatının başlamasının ardından güvenli bölge oluşturulması için çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Akçakale gümrük kapısının insani yardım ve insani geçişlere açılması için temizlik çalışmalarının başlatıldığı görüldü. Gümrük kapısının temizlenmesi için, Akçakale belediyesi temizlik işçileri iki gündür gümrük alanında temizlik çalışması yapıyor. Gümrük kapısının diğer eksikliklerinin gözden geçirildiği, eksikliklerinin giderilmesinin ardından, gümrük kapısının önümüzdeki günlerde aktif hale getirileceği öğrenildi.
Diğer yandan Akçakale gümrük kapısı ve Telabyad sınır kapısının aktif hale gelmesi ile birlikte güvenli bölgeye geçiş yapacak olan Suriyeli muhacirlerin buradan geçiş yapacağı ifade ediliyor. Güvenli bölgenin oluşturulmasının ardından Akçakale gümrük kapısı kullanılarak bir milyon Suriyelinin bu kapıyı kullanacağı ifade ediliyor. (İHA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım