Diyarbakır Yenigün

‘Xewna Şevek Havînê’ Ankara’da izleyiciyle buluşacak

‘Xewna Şevek Havînê’ Ankara’da izleyiciyle buluşacak
17 Şubat 2020 - 11:27

Amed Şehir Tiyatrosu “Xewna Şevek Havînê” oyununu Ankaralı izleyicilerle buluşturacak

DİYARBAKIR YENİGÜN – – Amed Şehir Tiyatrosu, William Shakespeare’nin “Xewna Şevek Havînê (Bir Yaz Gecesi Rüyası)” oyununu Ankara’da sahneleyecek. Oyun 18 Şubat saat 20.00’de Kızılay’da bulunan Yeni Sahne’de sahnelenecek.

Kawa Nemir’in Kürtçe’ye çevirdiği oyunun yönetmenliğini Ferhad Feqî’nin üstleniyor. Avşîn Adıgüzel, Berfîn Emektar, Dicle Yavuz, Kemal Ulusoy, Mahmut Kösem, Mesut Erenci, Özcan Ateş, Özkan Şeker, Sena Özbey, Şahabettin Dağ, Şahperî Alphan, Şilan Alagöz, Yavuz Akkuzu, Zeycan Ateş’in yer aldığı geniş bir oyuncu ekibi tarafından sahnelenecek. İki perdeden oluşan aşk-komedi türünde olan oyun bir saat 40 dakika sürüyor.

OYUN HAKKINDA

Bir Yaz Gecesi Rüyası, William Shakespeare’in erken dönem romantik komedya oyunu. İlk basımı 1600 olmakla beraber yazımı ve ilk sahnelenişinin 1594 ya da 1595 yıllarında gerçekleştiği sanılmaktadır. Ana teması aşk ve evliliktir. Karışık ilişkiler üzerinden bu iki kavramın komikliğine vurgu yapmaktadır. (Haber Merkezi)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. - - Diyarbakır Web Tasarım